9
گزارش؛

تاریخ نویسی با طعم دروغ/ رسانه‌هایی که می‌خواهند برای چهره یک قُلدر سفاک ظاهرسازی کنند

  • کد خبر : 278755
  • 26 شهریور 1400 - 9:46
تاریخ نویسی با طعم دروغ/ رسانه‌هایی که می‌خواهند برای چهره یک قُلدر سفاک ظاهرسازی کنند
رسانه‌های ضدانقلاب در فضای مجازی با تاریخ سازی و دروغ نویسی و بزک کردن رژیم پهلوی سعی دارند، چهره آن رژیم را تطهیر کنند.

به گزارش آراز سسی به نقل از اروم نیوز، یکی از راههای تاثیرگذاری بر یک ملت، تحریف تاریخ است که در قالب های مختلف می توان تاریخ یک ملت را تحریف و بر جامعه کنونی آن تاثیر گذاشت.

تحریف ابزاری است که در طول تاریخ نیز بارها دشمنان برای دست یابی به اهداف خویش مورد استفاده قرار داده اند و عدم هوشیاری و آگاهی و بصیرت مردم نیز می تواند زمینه ساز موفقیت دشمن در این توطئه و ترفند شود.

در عصر کنونی نیز دشمن از مدت ها پیش تحریف تاریخ را شروع کرده و در این راستا به دنبال تطهیر چهره خاندان منحوس پهلوی، تطهیر دولت آمریکا و تحریف و تخریب امام خمینی(ره) و تطهیر عناصر لیبرال بوده و با استفاده از فضای مجازی نیز در این زمینه تلاش می کند و با کمک عوامل و عناصر خود می خواهد تاریخ دوران پهلوی را وارونه کرده و آن را مثبت جلوه دهد.

در راستا همین توطئه و ترفند تحریف است که دشمن می خواهد چهره رضاشاه پهلوی فراری را با القابی مانند “رضا شاه کبیر” تطهیر کرده و چهره او را بزک نماید و برای این کار نیز اقدامات رسانه ای وسیعی را در شبکه های ماهواره ای و مجازی شروع کرده است.

ظلم، فساد، تباهی و خودکامگی و وطن فروشی به صورت طبیعی در تمام سطوح بوروکراسی دربار پهلوی ریشه داشت؛ اما جریان تحریف وتطهیر چهره خاندان منحوس پهلوی، هیچ گاه اینها را به تصویر نمی کشد و برعکس مواردی مانند فرار رضاشاه در برابر متفقین را خروج قهرمانانه برای حفظ جان مردم ایران جا می زند.

مروری بر تاریخ پهلوی چیزی جز بی ثباتی، ناامنی، فقر، مرگ صدها هزار نفر، تجزیه برخی از مناطق و عملگی برای سربازان دشمن را نشان نمی دهد و این در حالی است که جریان تحریف از کنار آنها می گذرد و سعی می‌کنند تا متناسب با خواسته‌ها و اهداف خود، اقدام به تاریخ‌سازی وتاریخ‌نویسی کنند در حالی که بسیاری از ادعاهای آنان، با واقعیات تاریخی همخوانی ندارد.

تشدید خام‌فروشی نفت، دیکته‌ای شدن تصمیمات مهم اقتصادی، تضعیف کشاورزی، عدم استقلال و وابستگی به غرب، از بین رفتن صنایع و تولیدات داخلی، واردات محوری حتی در تکنیسین و متخصصین، نقش آفرینی سران کشورهای اروپایی و غربی  در ایران ،ایجاد زمینه‌های رانت و فساد، زمین‌خواری رضاخان و مفاسد گسترده سران پهلوی، مقابله با مناسک دینی و سنتی،عقب‌ماندگی‌های علمی،عدم وجود آزادی‌های شهروندی،تخریب الگوی مصرف مردم ایران،هدردادن بیت المال بابت فسادهای و خوشگذرانی‌های خاندان سلطنتی و سران، وابستگی به خارج و تکنسین‌های خارجی و تشدید فصله طبقاتی و…. از نتایج دوران پهلوی به شمار می رود که جریان تحریف آنها را بازگو نمی کند.

دین اسلام و به طور خاص تشیع، جزء مهمی از فرهنگ و هویت ایرانی است و حتی رضاشاه نیز در روند قدرت گرفتن، خود را ناگزیر از پایبندی به اسلام و تشیع می‌دید. علی‌رغم تلاش‌های همه جانبه رژیم پهلوی در تخریب دین اسلام، مذهب عامل اصلی در بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب جهان در ایران شد. با این‌حال، جریان بزک، هجمه شدیدی نسبت به اعتقادات مردم ایران آغاز کرده و اصل دین، تشیع، روحانیت، احکام دین و همه مقدسات را مورد نقد و اهانت قرار می‌دهد.

تصمیم رژیم پهلوی و رضاخان برای اجرای سیاست ضد دینی کشف حجاب، منجر به بروز مقاومت های مردمی گسترده در مقابل این اقدام شنیع در شهرهای مختلف کشور شد.

مقاومت مردمی در برابر کشف حجاب، اجرای آن را عملا در بسیاری از شهرها متوقف کرد و این تصمیم رژیم پهلوی با شکست مواجه شد.

شهدای این مقاومت مردمی در بسیاری از شهرهای کشور همچنان ناشناخته باقی مانده اند و در آثار فرهنگی و هنری و تاریخی آن گونه که باید به جزئیات این واقعه پرداخته نشده است.

بازگو کردن آن وقایع و مظلومیت مردم ایران و همچنین مقاومت قهرمانانه برای صیانت از حکم الهی و شعار دین، موضوع مهمی است که باید مورد توجه واقع شود.

اسناد مورخین و شاهدان عینی از واقعه کشف حجاب در ارومیه

در همین راستا تعدادی از اسناد مورخین و شاهدان عینی از واقعه کشف حجاب در ارومیه را که قطعا انعکاس دهنده بخش بسیار محدودی از واقعیت های آن دوران است را مورد بازخوانی قرار داده ایم.

فردی به نام علاالدین کاظم پور به نقل از فردی به نام حسین مرادی آذر که از شاهدان عینی آن وقایع است روایت می کند: (در ارومیه) در خیابان زنی را کشف حجاب کردند. بیچاره از هول و وحشت بر زمین نشست و کفش های خود را در آورده و به عنوان استار بر سرش گذاشت.

کاظم پور که خود نیز از شاهدان عینی آن وقایع بود می گوید من خودم در محله دوققوز پیلله (ارومیه) در کارخانه سبزه پاک کنی نویسنده بودم. آژانی به نام چشم علی با یک آژان دیگر وارد شدند و حجاب و روسری های زنان کارگرا را که مشغول کار بودند، پاره کردند، رئیس آن کارخانه یک ارمنی به نام هامپارچین بود، گفت: این قانونی نیست به شما گفتند در بیرون کشف حجاب بکنید، اینجا مانند خانه آن هاست.

فردی به نام لیلان اکبری که از دیگر شاهدان عینی کشف حجاب در ارومیه است می گوید دختری کم سن و سال بودم. همراه عمه ام از روستای صالح آباد به روستای بیلان می رفتیم. در “اوچ قبیرلر” جاده امامزاده بکشلو، دو نفر امنیه های رضاخان دیده شدند، مرحوم عمه ام از ترس این که حجاب و روسری او را بردارند، هر دو درون خندق بزرگی پنهان شدیم و آنقدر صبر کردیم که آن ها دور شدند.

فردی به نام جلیل دادرس نیز روایت کرده که پاسبان ها چند زن را در خیابان دنبال می کردند که هراسان وارد سنگ پزی شدند و نفرین کنان در ضمن استغاثه گفتند: نوامیس شما دست پاسبان ها مانده شما غیرت و شرف ندارید؟

در نهایت مقاومت مردمی این تصمیم رژیم پهلوی را در ارومیه با شکست مواجه کرد.

در یکی از سندهای مرکز اسناد انقلاب اسلامی آمده است

براساس اسناد تاریخی، عدم پیشرفت کشف حجاب زنان در ارومیه باعث شد رضاشاه از این موضوع ابراز نگرانی کند. در نامه­ وزیر داخله وقت به نخست ­وزیر در این زمینه آمده بود: «راپورت ­های تلگرافی که اخیرا از رضائیه [نام قدیم ارومیه] رسیده حاکی از این بوده است که موضوع نهضت بانوان در ایالت غربی پیشرفتی ننموده است و از طرف والی جدید اقداماتی در این خصوص به عمل نیامده است و چون اعلیحضرت همایون شاهنشاه در روز سلام اظهار عدم رضایت می‌فرمودند، فوراً مراتب از ایالت تحقیق و دستور صادر شد. اقدامات جدی در انجام امر نموده نتیجه را اطلاع دهند.»

نخست­ وزیر هم در ذیل نامه وزیر داخله نوشت: «از شهربانی کل تقاضا شود محرمانه راجع [به] نهضت بانوان در رضائیه تحقیقاتی نمایند. تذکر داده شود از قراری که تلگرافچی آنجا راپورت می‌دهد در باب نهضت اقدام مؤثر و اساسی نشده است.»

در دوران رژیم پهلوی سلطه کامل بیگانگان در کشورما حاکم بود

در مقابل این جریان تحریف، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی بر لزوم نمایش دستاوردهای انقلاب توسط رسانه ها تاکید دارد و می گوید: قدم های بسیاری در رسیدن به این نقطه از تاریخ انقلاب اسلامی برداشته شده و دستاوردهای مهمی برای میهن اسلامی مان حاصل شده است.

امام جمعه ارومیه افزود: از نظر استقلال سیاسی ۱۰۰ درصد مستقل هستیم قبل انقلاب شاه مملکت در برابر روسای جمهور آمریکا همچون بچه ای ایستاده بود.

حجت الاسلام قریشی، افزود: رسانه ها باید با نمایش دستاوردهای انقلاب قدردان انقلاب اسلامی باشند.

وی، تاکید کرد: در دوران رژیم پهلوی سلطه کامل بیگانگان در کشورما حاکم بود، اما در حال حاضر  به صورت صد در صد شعار نه شرقی نه غربی را در کشورمان جاری کردیم، نه تنها استقلال سیاسی کامل داریم بلکه سیاستهای دنیا هم بوسیله کشور ما رقم میخورد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، ابراز کرد: ایران در حال حاضر تمام افکار شرق و غرب را به چالش کشیده و تمامی مبانی سوسیالیستی را زیر سوال برده است.

حجت الاسلام قریشی، با تاکید بر استقلال نظامی میهن اسلامی مان، اضافه کرد: ایران استقلال صد در صدی نظامی داشته و نه تنها در داخل کشور بلکه سلطه نظامی را در منطقه سرایت داده است به طوری که آمریکا با خفت وخواری از سوریه فرار کرد.

وی، ادامه داد: در جشن های ۲۵۰۰ ساله صدا و سیما بی عفتی ها را نشان داده و روابط جنسی را ترویج میداد و فرح از اینگونه هنرمندان تقدیر می کرد.

امام جمعه ارومیه، با تاکید بر دستاوردهای مهم و عظیم انقلاب اسلامی، اذعان کرد: دستاوردهای بسیار گسترده داریم که دنیا یک هزارم اینها را با قدرتی که در دست دارند نمی توانند انجام دهند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://arazsasy.ir/?p=278755

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.