ساعت: 15:59 منتشر شده در مورخ: 2019/09/6 شناسه خبر: 272290
امام جمعه پلدشت:

امام جمعه پلدشت گفت: مراسم مداحي و ذکر مصيبتی که توسط ذاکران و مداحان اهل بيت(ع) انجام مي شود، يکي از ارکان هيئات مذهبي به حساب ميايد که بايد برنامه آنان در تراز آموزه هاي اسلامي بوده و از انحراف بدور باشد.

به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت با اشاره به وقایع و اهداف عاشورا گفت: پیام عاشورا این است که هرجایی و مکانی حرکتی علیه دین صورت گیرد همان جا برای ما کربلا و روز عاشورا است و در برابر آن می ایستیم.

 

وی تصریح کرد: عاشورا فریاد بلند در برابر تحریف است، راه امام حسین راه عزت، سربلندی و آزادگی است.

 

وی اظهار کرد: نباید تنها به شور حسینی توجه کرد بلکه باید عرفان و هدف قیام برای مردم تبیین و بازگو شود.

 

امام جمعه پلدشت افزود: مراسم مداحي و ذکر مصيبتی که توسط ذاکران و مداحان اهل بيت(ع) انجام مي شود، يکي از ارکان هيئات مذهبي به حساب ميآيد که بايد برنامه آنان در تراز آموزه هاي اسلامي بوده و از انحراف بدور باشد.

 

به گفته وی در طول سالهاي اخير، رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدارهاي متعدد با مداحان و ذاکران اهل بيت(ع) نگاه مهم و قابل ملاحظه اي را نسبت به مداحي و عزاداري و هيئت داري بيان داشته اند که توجه به اين توصيه ها ، ميتواند در تبديل هيئات مذهبي به هيئت مطلوب موثر باشد.

 

طالبی با اشاره به برخی تذکرات و توصیه های رهبر معظم انقلاب به مداح ها گفت: مداح‌ها بدانند چه مي‌خوانند، از تعابير نامناسب و سبک استفاده نکنيد، بازي كردن با مسئله‌ي مداحي سزاوار نيست، محبت اهل بيت(ع) مجوز گناه‌كردن نيست، پرهيز از دامن زدن به اختلافات فرق اسلامي، طرد مروجين اختلاف امت اسلام، پرهيز از مدح ها و تمجيدهاي بي معنا، منبر مداحي نبايد خالي از معارف اسلامي باشد، وقت مستمعين را تلف نکنيد، پرهيز از بکارگيري آهنگهاي نامناسب و سبک و  تمييز قائل شدن بين آهنگ شادي و عزا از توصیه های مقام معظم رهبری است.

 

وی با تاکید بر پیام های عاشورا برای مقاومت کنونی ملت مسلمان و عاشورایی ایران تصریح کرد: از دشمن ولو با عِدّه و عُدّه زیاد، نباید هراس داشت، رعب و ترس از خصائل منافقین و افراد سست ایمان است چنانچه شجاعت و شهامت جزء مختصات مومنین و شهادت طلبان است.

 

وی اظهار کرد: در مسیر مقاومت و نبرد با استکبار و مستکبرین، این پیام را باید به دشمن داد که از دادن جان و فرزند ابایی نداریم چرا که مرگ با عزت و شرف بر زندگی زیر بار زور و ذلت ارجحیت دارد.

 

خطیب نماز جمعه پلدشت با تاکید بر اینکه گام سومی که در کاهش تعهدات برجامی برداشته می شود باید محکمتر باشد، افزود: گام های گذشته اگر چه می توانست محکم تر از این برداشته شود، اما در همین حد نیز اراده ایران را در بر هم زدن تصور دشمنان که ایران به هر قیمتی حاضر به عبور از برجام نیست را اثبات کرد.

 

به گفته وی نباید دستگاه دیپلماسی ما به لبخندها و مذاکرات تلفنی و وعده های بی پایه غربی ها اعتماد کند و هرگونه قرار و توافق با آنها باید مکتوب ، تضمینی و قابل تحقق باشد.

 

طالبی گفت: اروپا باید به این باور برسد که اگر نتواند تعهدات خود را عملیاتی کند، ایران گام سوم در کاهش تعهدات برجامی را با قدرت اجرا خواهد کرد، استفاده از سانتریفیوژهای نسل ۶ و ۸ و عبور از حدود تحقیقاتی که برای آنها در برجام ذکر شده ، گزینه ای است که میتواند یکی از اقدامات ایران در گام سوم باشد و گزینه دیگر ، خروج سایت غنیسازی” فردو ” از فاز تحقیقاتی و استفاده از آن در فاز صنعتی برای تولید اورانیوم است.

 

وی با اشاره به اقدامات روز یکشنبه حزب الله تصریح کرد: حزب الله لبنان روز یکشنبه طی یک حمله غافلگیرانه موشکی و در پاسخ به ترور ناجوانمردانه دو جوان رزمنده حزب الله در سوریه، یک خودرو نظامی رژیم صهیونیستی که در حال تردد در مسیر منتهی به پادگان “افیفیم “بود را با شلیک موشک ضد تانک منهدم کرد بطوری که بر اساس گزارشات منتشر شده کلیه سرنشینان مسلح این خودرو نظامی کشته و زخمی شدند.

 

وی با اشاره به اینکه سید حسن نصرالله تاکید کرده که زمان واکنش حزب الله نامشخص است و همین مسئله اسرائیل را در انتظاری کُشنده قرارداده است، اظهار کرد: رژیم اشغالگر صهیونیستی در حالت انتظار و ترس از واکنش حزب الله به سر میبرد، این انتظار تبدیل به یک سلاح مرگبار شده و خواب را از چشمان صهیونیستها ربوده است.

 

امام جمعه پلدشت افزود: همزمان با تشدید هراس در سرزمین های اشغالی از ترس حملات انصارالله، یکی از وزرای سابق دولت لبنان، اعلام کرده که آمریکا خواستار گفتگو با حزب الله و توقف حمله به اسرائیل در ازای توقف تحریم ها علیه حزب الله شده است اما حزب الله به این پیشنهاد جواب رد داده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده