ساعت: 15:30 منتشر شده در مورخ: 2019/07/26 شناسه خبر: 271718
امام جمعه پلدشت:

امام جمعه پلدشت گفت: احیای نماز جمعه یکی از دستاورد های انقلاب و دغدغه امام خمینی (ره) بود.

به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت با اشاره به چهلمین سال برگزاری نماز جمعه، گفت: احیای نماز جمعه یکی از دستاورد های انقلاب و دغدغه امام خمینی (ره) بود.

وی تصریح کرد: اسلام و سیاست جدا از هم نیست و در نگاه امام خمینی (ره) فلسفه احیای نماز جمعه با حفظ و بقای انقلاب رابطه مستقیم دارد.

وی اظهار کرد: نماز جمعه به اندازه ای مهم است که خداوند یک سوره به نام جمعه نازل کرده است.

امام جمعه پلدشت با اشاره به حفظ اتحاد در بین مسلمانان افزود: هر جایی مسلمانان متحد شده و در صف های اتحاد حاضر شوند دشمنان نمی توانند نفوذ کنند.

طالبی با اشاره به اجتماع هایی که خداوند بر آن تاکید کرده است، گفت: اجتماع روزانه (نماز روزانه)، اجتماع هفتگی (نماز جمعه)، اجتماع سالیانه حج در مکه مورد توجه خداوند متعال است.

وی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه تصریح کرد: انس با مردم، پیگیری مشکلات مردم، انتقال مشکلات مردم به مسئولین، درک درد مردم و اهمیت دادن به رنج مردم از تاکیدات مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به حفظ روحیه انقلابی در بین مردم و مسئولین اظهار کرد: حفظ روحیه انقلابی منجر به پیشرفت کشور و روحیه جهادی منجر به رونق می شود.

خطیب نماز جمعه پلدشت افزود: با ایجاد امید و اعتماد در بین جوانان، مقابله با فساد و برنامه ریزی برای تربیت نسل آینده می توان روحیه انقلابی را تقویت کرد.

طالبی با اشاره به مشکلات آب شرب شهرستان گفت: مشکل آب پلدشت رفته رفته در حال بهبود است ولی آب شرب شهر نازک همچنان با مشکلاتی روبرو است که نیازمند توجه جدی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده