ساعت: ۱۳:۲۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ شناسه خبر: 271541
رییس شبکه بهداشت و درمان پلدشت:

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدشت گفت: این طرح ۱۹ هزار و ۷۰۰ نفر جمعیت بالای ۳۰ سال را در شهرستان شامل می شود که از این تعداد ۱۸هزار و ۹۸۴ نفر غربالگری شده اند.

آیدین رحیم زاده در گفتگو با خبرنگار آراز سسی با اشاره به طرح غربالگری فشار خون در سطح شهرستان گفت: طرح غربالگری فشار خون از ۲۷ اردیبهشت ماه گذشته شروع شده است و در ۲ مرحله تا ۱۵ تیرماه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۳۸ پایگاه ثابت و ۵ پایگاه سیار غربالگری فشارخون در شهر و روستاهای پلدشت با ۱۲۴ نفر پرسنل به صورت رایگان در خدمت مردم هستند.

وی اظهار کرد: فشارخون عامل بروز بیماری‌هایی مانند مشکلات قلبی و مغزی، نارسایی کلیوی است و در جامعه تعداد زیادی از افراد به این بیماری مبتلا هستند یا در خطر مواجهه با آن قرار دارند.

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدشت افزود: با توجه به آنکه بیماری فشار خون فاقد علایم خاص است، مردم از آن مطلع نمی‌شوند و به همین دلیل آن را به عنوان قاتل خاموش می‌شناسیم.

رحیم زاده با اشاره به اینکه ۹۶درصد جمعیت شهرستان غربالگری شده اند، گفت: این طرح ۱۹ هزار و ۷۰۰ نفر جمعیت بالای ۳۰ سال را در شهرستان شامل می شود که از این تعداد ۱۸هزار و ۹۸۴ نفر غربالگری شده اند.

وی تصریح کرد: ۸۰۰ نفر از افراد در این طرح مشکوک( احتمال فشار خون بالا) گزارش شده اند که باید بررسی دقیق شوند.

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدشت ضمن دعوت از افراد واجد شرایط برای شرکت در این طرح افزود: طبق پیگیری هایی که همکاران ما از واجدین شرایط داشته اند برخی از افراد تا به این لحظه در این طرح شرکت نکرده اند که درخواست می شود در فرصت باقیمانده به نزدیکترین مرکز کنترل فشار خون مراجعه کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده