ساعت: ۱۴:۲۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۴/۷ شناسه خبر: 271512
امام جمعه پلدشت:

امام جمعه پلدشت گفت: معامله قرن در شرایط كنونى، تنها اسم رمز یك عملیات گسترده‌تر براى غرب آسیا به شمار مى‌رود، رژیم صهیونیستى و آمریكا تنها به‌دنبال اشغال كامل فلسطین نیستند، بلكه فلسطین تنها یك نقطه شروع براى اجراى دیگر توطئه‌هاى اشغالگرانه در جهان اسلام به شمار مى‌رود.

به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت با اشاره به شخصیت شهید مظلوم آیت‌الله بهشتى به‌عنوان بنیانگذار دستگاه قضایى در نظام اسلامى گفت: قوه قضاییه در نظام جمهورى اسلامى همچون نهالى جدید روز به روز رشد كرده و در دوره‌هاى مختلف پیشرفت‌هایى داشته است كه در دوره جدید نیز باید نسبت به دوره‌هاى قبل، پیشرفت و آورده جدیدى داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مأموریت قوه قضاییه در دوره جدید، «ایجاد تحول» است، تصریح کرد: تحول به‌معناى استفاده از شیوه‌هاى كارآمدتر و مؤثرتر و بهینه شدن شیوه‌هاى قبلى و هم‌چنین رفع نقص‌ها، خلأها و اشكالات گذشته است.

وی اظهار کرد: براى ایجاد تحول، برنامه‌ریزى و زمان‌بندى، پنجاه درصدِ كار است و پنجاه درصدِ بقیه مربوط به تحرك و اقدام و عمل است، باید اجراى سند آماده شده‌ى تحول، بدون تأخیر شروع شود.

امام جمعه پلدشت یكى از وظایف مهم قوه قضاییه را «مبارزه سختگیرانه با فساد» در درون قوه و در خارج از قوه برشمرده و افزود: مبارزه با فساد در دورن قوه قضاییه در اولویت است زیرا حتى یك عنصر ناباب در دستگاه قضایى مى‌تواند زحمات قضات شریف و پاكدامن و كاركنان امین این قوه در سراسر كشور را مخدوش كند و تأثیرات مخربى بر جاى بگذارد.

به گفته وی گناه فردى كه مسئول مبارزه با فساد است و دچار فساد مى‌شود، چند برابر و نابخشودنى است، بنابراین در این موضوع سخت‌گیرى شود.

طالبی با تاکید بر اینکه ملت ایران را نمى‌توان با فشار و تهدید و تحریم به زانو درآورد، گفت: این واقعیت ناشى از حوادث ماه‌هاى اخیر نیست، بلكه نتیجه چهل سال ایستادگى، عزت، عظمت و اقتدارى است كه ملت ایران از خود نشان داده است.

وی تصریح کرد: دشمن وقتى نتوانسته با فشار به هدفش برسد، با تصور سادگیِ ملت ایران، پیشنهاد مذاكره مى‌دهد و مى گوید ملت ایران باید پیشرفت كند، البته این ملت حتماً پیشرفت می کند اما بدون شما و به شرطى كه شما نزدیك نشوید.

وی اظهار کرد: آمریكایى‌ها اكنون با وحشت از عوامل اقتدار ملت ایران، مى‌ترسند جلو بیایند، بنابراین مى‌خواهند با مذاكره، این اسلحه و عامل اقتدار را از دست ایران بگیرند تا هر بلایى مى‌خواهند سر ملت بیاورند.

خطیب نماز جمعه پلدشت افزود: منطق رهبر معظم انقلاب اسلامى در مواجهه با توطئه‌هاى دشمنان این مرز و بوم، مبتنى بر، تكیه بر سه اصل عزت، حكمت و مصلحت در سیاست خارجى جمهورى اسلامى ایران‌، تأكید بر حفظ كیان جمهورى اسلامى ایران و تضمین امنیت جهان اسلام‌، حفظ اصول و ثبات سیاست خارجى جمهورى اسلامى ایران‌، تكیه بر اصل مترقى و فقهى نفى سبیل‌، تبلور و عینیت بخشى به مفهوم «امت واحده اسلامى»، ممانعت از حاكمیت تفكرات غربگرایانه و سازشكارانه در كشور،  تأیید یا عدم تأیید تاكتیك‌هاى مقطعى سیاست خارجى كشور و رصد هوشمندانه بازى دشمن و تعریف ابزارها و رفتارهایى متناسب با كنش‌ها است.

طالبی با اشاره به تحریم های اخیر آمریکا گفت: ساده زیستى مقام معظم رهبری براى همگان اثبات شده است لذا ادعاى تحریم ایشان، اقدامى جاهلانه و برگرفته از ذهنى بیمار و به دور از هر منطقى است.

وی تصریح کرد: قدرت نمایى آمریكایى‌ها با عملیات جاسوسى پهپادشان در خاك ایران، با پدافند قاطع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سرنگونى پهپاد آمریكایى به یك رسوایى و شكست سنگین براى آمریكا مبدل شده است.

وی اظهار کرد: پهپاد «گلوبال‌هاوك» آمریكا با آتش سامانه پدافند موشكى «سوم خرداد» نیروى هوافضاى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى مورد هدف قرار گرفته و ساقط شد، سامانه پدافندى سوم خرداد، یك سامانه پدافند موشكى بومى با قابلیت تحرك بالا ست كه در سال ۱۳۹۳ توسط نیروى هوافضاى سپاه رونمایى شد.

امام جمعه پلدشت افزود: گلوبال‌هاوك را مى‌توان ازجمله تسلیحات گران‌قیمت ارتش آمریكا برشمرد چراكه قیمت هر فروند از این پهپاد با احتساب هزینه‌هاى عملیاتى و نگهدارى آن، به بیش از ۲۲۰ میلیون دلار كه با هزینه ۱۲ فروند هواپیماى اف ۱۶ برابرى مى‌كند، مى‌رسد و از این حیث، از گران‌ترین پهپادهاى آمریكایى محسوب مى‌شود، بر این اساس مى‌توان گفت؛ سپاه پاسداران، غول ۲۲۰ میلیون دلارى آمریكا را تبدیل به آهن پاره كرد.

به گفته وی سقوط پیشرفته‌ترین پهپاد عملیاتى جهان، این پیام را براى آمریكایى‌ها به‌دنبال داشت كه انهدام تجهیزات نظامى پیشرفته آمریكا در برابر قدرت نظامى و جنگ الكترونیك ایران بسیار آسان و دست یافتنى است.

طالبی با اشاره به ۱۲ تیرماه ۱۳۶۷ گفت: سالروز حمله آمریكا به هواپیماى مسافربرى ایران در ۱۲ تیر ماه ۱۳۶۷ به نام روز «افشاى حقوق بشر آمریكایى» نامگذارى شده است، جنایت هولناك نظامیان آمریكایى در این روز در هدف قرار دادن هواپیماى مسافربرى ایران در خلیج فارس توسط ناو متجاوز آمریكایى را باید یكى از دردناكترین فجایع انسانى دوران معاصر دانست، چراكه عاملان آن به رغم اعتراف معاون رئیس جمهور وقت آمریكا در حمله عامدانه به هواپیماى مسافربرى، نه تنها توبیخ نشدند، بلكه توسط رئیس جمهور وقت آمریكا مدال شجاعت! گرفتند.

وی تصریح کرد: نشست معامله قرن كه در واقع معادله «صلح اقتصادى یا پول در برابر زمین» است در منامه پایتخت بحرین این كشور عربى پشت پا زده به آرمان‌هاى ملت فلسطین، در روزهاى سه شنبه و چهارشنبه هفته‌اى كه گذشت (۴ و ۵ تیر ماه)، به‌عنوان گام نخست از طرح معامله قرن در مورد فلسطین در حالى كه تنها چند كشور شاخص عربى در آن شركت داشتند، برگزار شد.

وی اظهار کرد: معامله قرن در شرایط كنونى، تنها اسم رمز یك عملیات گسترده‌تر براى غرب آسیا به شمار مى‌رود، رژیم صهیونیستى و آمریكا تنها به‌دنبال اشغال كامل فلسطین نیستند، بلكه فلسطین تنها یك نقطه شروع براى اجراى دیگر توطئه‌هاى اشغالگرانه در جهان اسلام به شمار مى‌رود.

خطیب نماز جمعه پلدشت با اشاره به آغاز هفته حج افزود: آغاز هفته‌ى حج فرصت مناسبى است براى آن كه یكبار دیگر برخى ازوظایف امت اسلامى، مورد دقت نظر قرار گیرد. اسلام علاوه بر وظایفى كه متوجه تك تك افراد جامعه بشرى كرده است، وظایف و دستوراتى را متوجه امت و جامعه‌ى مسلمین كرده است كه حج تبلور عملى و عینى چنین وظایفى است.

به گفته وی دستور به پرهیز از پذیرش مستكبران و دستور به دورى از ولایت طاغوت ازجمله‌ى همین دستورات اجتماعى است كه لازمه‌ى آن حكومتى اسلامى، مستقل، حق طلب، ظلم ستیز و مقاوم است؛ چنین دستوراتى البته از سوى منافقان و دشمنان واقعى امت اسلامى، همواره مورد مخالفت واقع شده است.

امام جمعه پلدشت با اشاره به حقوق بشر آمریکایی افزود: آمریكا به‌عنوان بزرگترین مدعى حقوق بشر، خود بزرگترین ناقض حقوق بشر است.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده