ساعت: ۲۰:۱۲ منتشر شده در مورخ: ۳۱ام اردیبهشت, ۱۳۹۸ شناسه خبر: 271121

رئیس جمهور در فرودگاه منطقه آزاد ماکو گفت: امروز روز تحول در کشاورزی و امسال سال تحول کشاورزی ماست، می توانیم با تکیه بر علم و دانش و فناوری محصولات خود را پربارتر کنیم.

به گزارش آراز سسی؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی قریشی در جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: اقدامات مناسب دولت و مسئولان در لایروبی انهار موجب صدمات و خسارات اندک در آذربایجان غربی شد که باید در این زمینه قدردان زحمات باشیم.

وی افزود: توجه به حوزه کشاورزی به خصوص در بخش کشت گلخانه ای و دامداری می تواند زمینه ساز پیشرفت و توسعه استان باشد.

امام جمعه ارومیه تاکید کرد: در بخش دامداری نیز می توانیم در صورت حمایت دولتی شاهد اثرگذاری و تامین دام بسیاری از استانهای همجوار باشیم.

حجت الاسلام قریشی گفت: در حوزه شهرداری ها نیازمند نگاه متعالی و مناسب از سوی دولت هستیم تا خدمات بهتری به مردم ارائه دهند.

وی ادامه داد: پیوست فرهنگی باید در طرح های مختلف مدنظر باشد که این موضوع نیازمند توجه ویژه دولت است؛ کارهای والای دولت توسط رسانه ها و صداوسیما پوشش داده می شود و مردم قدردان مسئولان نظام هستند.

 

عشایر به عنوان محور تولید هستند

عین الله شریف پور در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: ظرفیت های مناسب موجود در استان بخصوص منابع انسانی، آب، خاک و اقلیم مستعد می تواند زمینه پیشرفت را فراهم سازدو

وی تاکید کرد: عشایر بعنوان محور تولید ظرفیت و نقش بسیار مهمی در تولیدات دارند.

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز تنوع قومیتی و همزیستی مسالمت آمیز را در آذربایجان غربی شاهد هستیم، گفت: پا به رکاب کردن وزرا یکی از اصلی ترین رموز موفقیت دولت است که باید قدردان این موضوع باشیم.

شریف پور ابراز کرد: خواستار صدور دستور برای انجام مطالعات تکمیلی و فاز اجرایی خط آهن جلفا – بازرگان هستیم که امیدواریم با موافقت شما همراه شود.

 

آمریکا با وجود شکست در مقابل ایران اما باز هم اقدام نابخردانه انجام می‌دهد

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی و افتتاح همزمان طرح های اقتصادی و زیربنایی، اظهار داشت: آمریکا همه تلاش خود را بر علیه ما بسته، جمهوری اسلامی به عنوان نماد عزت و استقلال و نیز به عنوان کشوری که امروز ایمان و اسلام در آن متبلور است در برابر قدرتی که مظهر کفر است ایستاده است.

وی افزود: آمریکا دوباره پشیمان خواهد شد، امروز جنایت علیه بشریت است، کار امروز آمریکا با جنگ و تحریم تفاوت دارد، کشوری که جلوی خرید داروی ما و مواد غذایی ما را می گیرد، مانع سفر درمانی بیماران ما می شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه جنگ آمریکا با ۸۲ میلیون نفر و یک ملت بزرگ است، ابراز کرد: در این شرایط ما بار سنگین و بزرگی را بر دوش داریم، مهرماه سال گذشته که در نیویورک بودم یکی از مسئولان سابق آمریکا از تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران سخن گفت و دقیقا سه ماه پس از آن تحریم ها آغاز شد.

روحانی گفت: بعدها یکی از مقامات آمریکا گفت در عید کریسمس امسال ما تهران خواهیم بود، بعد در جایی دیگر گفتند امسال جمهوری اسلامی ایران جشن چهلمین سالگرد خود را نخواهد دید، اما هیچ کاری نمی توانند از پیش ببرند.

وی ادامه داد: چند گروه هستند که سر کاخ سفید کلاه گذاشتند یک گروه افراطی های داخل آمریکا، دوم صهیونیست ها و سوم مرتجعین منطقه و چهارم ضد انقلاب ها که همگی سر آمریکا کلاه گذاشتند.

او ادامه داد: بارها برنامه ریزی کردند تا ما از برجام خارج شویم که بگویند شما نقض عهد کردید، اما موفق نشدند بعد در پی این بودند تا هر ۶ کشور با هم خارج شوند که تمام سال ۹۶ را در پی این نقشه بودند اما باز هم موفق نشدند.

روحانی تاکید کرد: آمریکا می خواست کاری کند تا ما از برجام خارج شویم موفق نشد، می خواست کاری کند تا سازمان ملل در کنار او قرار بگیرد اما نشد ما حتی در دادگاه بین المللی رفتیم که برای اولین بار این حضور ایران ثبت شده و در مرحله اول آمریکا را محکوم کردیم و دادگاه بین المللی لاحه حکم صادر کرد که تحریم آمریکا خلاف قوانین بین المللی بود و این موفقیت بزرگی در زمینه حقوقی بود.

وی با تاکید بر اینکه مردم ما در فشار تورم و سختی معیشت هستند اما در برابر دشمن استوار ایستادند و حامی نظام خود هستند، همیشه از مرزهای سیاسی و جغرافیایی و حقوقی خود دفاع کرده اند و ملت ما پیروز شده است، گفت: ما ممکن است روزهای سختی داشته باشیم اما من مطمئنم پیروزی نهایی از آن ملت ایران است، شکست آمریکا با دست خودمان و عنایت حق امکان پذیر است که لازمه آن این است که ما همه توانمان را به کار گیریم تا خداوند ما را موفق کند.

رئیس جمهور کشور گفت: ما در انقلاب اسلامی ۱۶ سال تحمل و تلاش کردیم و در پایان پیروز شدیم، ۸ سال در جنگ تحمیلی دفاع کردیم و خداوند ما را پیروز کرد. دو طرح عظیم و بزرگ آب و خاک را درکشور افتتاح کردیم که در استان کرمانشاه و آذربایجان غربی با کانال کشی ها و زه کشی ها برای آبادانی مردم این مرز و بوم ماست.

روحانی افزود: معاون کشاورزی ما گفت با افتتاح این طرح ها ۷۲۰ هزار تن به محصولات ما افزوده می شود در استان مرزی اذربایجان غربی بسیار حائز اهمیت است، باوجود سختی های باران رحمت الهی این باران یک نعمت بزرگی برای ماست.

وی با اشاره به اینکه امروز روز تحول در کشاورزی ماست و امسال سال تحول کشاورزی ماست، گفت: اینترنت اشیا تحول بزرگی را به وجود می آورد، آبیاری را از خانه مدیریت می کنند، در دامداری نیز این چنین است، دنیا در مسیر یک تحول بزرگ قرار دارد و ما می توانیم با علم، جهاد، دانش و کوشش به قله های پیشرفت برسیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: مبارزه امروز ما با آمریکا در بالابردن تولید و افزایش صادرات است.

روحانی عنوان کرد: گردشگری می تواند اشتغال درست کند، ۷۰ هزار شغل در سال قبل گردشگری ما به وجود آورده، ۳۰۰ هزار شغل در سال های قبل شرکت های دانش بنیان به وجود آورده است.

وی بیان کرد: در عرض دو سال گدشته ۱۱۳۰ دانشمند و متخصص از کشورهای مختلف به کشور بازگشته اند، از این مسیر درآمدهای سرشار به کشور نازل می شود.

روحانی با بیان اینکه همین رحمتی که خداوند از باران نصیب ما کرد باید وسیله ای بشود برای افزایش تولید و صادرات کشاورزی در کشور، طرح های گلخانه ای را به بیش از دو برابر در کشور افزایش داده ایم، اذعان کرد: گردشگری می تواند تحول بزرگی برای اشتغال درست کند که نباید از آن غافل شد.

انتهای پیام/

 

 

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد