ساعت: ۰۹:۰۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۱/۶ شناسه خبر: 269773
چهل سال سازندگی(2)؛

مدیر گمرک پلدشت گفت: امسال طی ۹ ماهه گذشته ۳۰هزار دلار صادرات تنها از مرز ما صورت گرفته است و وقتی ترانزیت باشد نزدیک ۵٫۵ میلیارد دلار ترانزیت و فعالیت تجاری صورت می گیرد.

اکبر احمد پور در گفتگو با خبرنگار آراز سسی با اشاره دستاوردهای انقلاب اسلامی طی چهل سال گذشته گفت: پیشرفت و توسعه ای که مردم از آن صحبت می کنند همه به برکت خون شهداء و انقلاب در طی این چهل سال بدست آمده است.

 

وی تصریح کرد: گمرک پلدشت قبل از انقلاب هفته ای ۲ روز بصورت بازارچه فعال بود ولی امروزه به لطف خداوند پایانه مرزی پلدشت با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان یکی از مجهزترین پایانه های سطح کشور از لحاظ ابنیه و رویه ها در شمال غرب کشور است.

 

وی اظهار کرد: امروزه گمرک پلدشت برابر با گمرک جلفا و بازرگان خدمات ارائه می کند و کلیه رویه های گمرکی در پلدشت صورت می گیرد.

 

مدیر گمرک پلدشت افزود: این گمرک توانسته است به وظیفه خود در زمینه جذب گردشگر و کاهش فشار کاری گمرک بازرگان عمل کند.

 

احمدپور گفت: راه اندازی ترانزیت در گمرک پلدشت توانسته است شرکت های حمل و نقل را در این منطقه فعال و پویا کند.

 

وی اظهار کرد: نزدیک ۲۱۰ هزار نفر مسافر از این مرز تردد کرده اند که ۹۵درصد آن اتباع خارجی است و این برای گمرک پلدشت نقطه مثبتی است و با ورود اتباع خارجی برای کشور ارز آوری می شود.

 

مدیر گمرک پلدشت در خصوص تردد تردد کامیون ها افزود: ۱۳هزار کامیون از این مرز تردد کرده است و افتخار می کنیم که مرز پلدشت از نظر ترانزیت کالاهای خارجی با رویه تیر دومین گمرک بعد از بازرگان است که ارز آوری خوبی برای کشور دارد.

 

احمد پور در خصوص ارز آوری برای کشور طی ۹ ماهه گذشته گفت: امسال طی ۹ ماهه گذشته ۳۰هزار دلار صادرات تنها از مرز ما صورت گرفته است و وقتی ترانزیت باشد نزدیک ۵٫۵ میلیارد دلار ترانزیت و فعالیت تجاری صورت می گیرد.

 

وی تصریح کرد: مرز پلدشت چندین سال گذشته در حد یک دفتر بود ولی امروزه به لطف انقلاب از لحاظ آمار صادرات سومین گمرک استان هستیم.

 

وی اظهار کرد: یک واحد انبار در این گمرک فعال است و فعلا کفاف فعالیت ها را می کند ولی توسعه انبار ها از سیاست های کاری ما است.

 

مدیر گمرک پلدشت در خصوص کالاهای اختصاصی برای این گمرک افزود: کالاهایی از قبیل مشتقات نفتی، موز، نوپان و MDF را درخواست کرده ایم امیدواریم با تایید و تخصیص آنها این گمرک بیش از پیش فعال شود.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده