ساعت: ۱۵:۲۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ شناسه خبر: 269731
امام جمعه پلدشت:

امام جمعه پلدشت گفت: پرتاب موفقیت‌آمیز سه ماهواره جدید در آینده نزدیك و مقارن با ایام ۴۰ سالگى انقلاب اسلامى، پیامى روشن براى دوستان و دشمنان دارد،دوستان را نسبت به آینده روشن انقلاب اسلامى و جریان مقاومت امیدوار مى‌سازد و دشمنان را بیش از پیش عصبانى و سرخورده می کند.

به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم گفت: قم سرچشمه اصلى انقلاب و حوزه قم، پشتوانه معنوى براى آن حركتى است كه دنیا را تكان داد و البته ما هنوز در آغاز راهیم.

وی تصریح با اشاره به برخى اقداماتى كه دشمن در ماه‌هاى اخیر در رابطه با این پایگاه اصیل انقلاب انجام مى‌دهد، اشاره و تصریح کرد: قم شهر انقلاب، مركز انقلاب و مادر انقلاب است.

وی اظهار کرد: مردم قم از زمان شكل‌گیرى انقلاب اسلامى تا امروز، همواره در خط مقدم انقلاب بوده و از همین رو است كه دشمن كانون توجه حمله خود را متوجه قم كرده است.

امام جمعه پلدشت افزود:  مقام معظم رهبری  و سكاندار انقلاب اسلامى، نگاه افكار عمومى را متوجه این نقشه دشمن كرده و فرموده اند، انگیزه‌هایى وجود دارد كه فضا و روحیه انقلابى قم را كمرنگ كنند و از كید و مكر دشمن نباید غافل شد، بزرگان و جوانان قم نگذارند دست‌هاى خائن، نقش كانونى قم را در انقلاب كمرنگ كنند.

به گفته وی برخى در كشور تصور مى‌كنند كه آمریكایى‌ها و غربى‌ها از دستگاه تحلیلى قوى و خطاناپذیرى برخوردار هستند كه در این دستگاه تحلیلى هر تصمیمى كه غرب مى‌گیرد از دقت بالایى برخودار است و بر این اساس، تصور مى‌كنند نمی ‌توان در برابر خواسته‌ها و نظرات غرب و طراحى‌هاى آمریكا ایستادگى كرد.

طالبی گفت: غرب دچار خطاهاى استراتژیك و اشتباهات محاسباتى فراوانى است كه در مقابله با نظام جمهورى اسلامى غالبا این خطاهاى غرب بروز یافته است.

وی تصریح کرد: تهدیدهاى پوچ آمریكایى‌ها صرفا براى گرفتن امتیاز مجانى از ملت ایران است كه رهبرى معظم انقلاب در این‌رابطه فرموده اند، چندى پیش یكى از دولتمردان آمریكایى در جمع یك مُشت تروریست و اوباش گفت امیدوار است كه جشن كریسمس ۲۰۱۹ را در تهران بگیرد، بعضى سران آمریكا وانمود کردند که دیوانه‌ است البته من این‌را قبول ندارم آنها احمق‌هاى درجه یكى هستند.

وی اظهار کرد: راه را با عقلانیت انتخاب کرده و باانگیزه و احساسات به پیش بروید.

خطیب نماز جمعه پلدشت افزود: قدردان ظرفیت‌هاى درونى كشور باشید و به معیشت مردم هم توجه ویژه‌اى كنید، مشكلاتى كه براى طبقات ضعیف پیش مى‌آید، اساسى ترین كارها براى مسؤولان دولتى است.

به گفته وی حضور در صحنه‌هاى انقلاب بهترین كمك مردم به كشور است، دشمن در تلاش است با شایعه‌سازى و تهمت پراكنى مردم را مضطرب کرده و به جان یكدیگر بیندازد كه البته نمى‌تواند، اما مردم باید با این شگردهاى دشمن مقابله كنند.

طالبی با اشاره به تجربه چهل ساله انقلاب اسلامى که مملو از دستاوردهاى مختلفى است، گفت: راهبرد «ما مى‌توانیم»، روحیه انقلابى، اعتماد به جوانان و نتایج پر ثمر آن، رمز عبور از بحران‌ها، تبعیت از فصل الخطاب بودن رهبرى، تحقق آرمان‌ها با نقش آفرینى همه ملت، تحقق آرمان‌ها، نیازمند صبر و ایستادگى، عدم اعتماد به دشمن رمز پیشرفت و تعالى انقلاب، اثبات این نكته كه هزینه سازش بیشتر از هزینه مقاومت است‌، مدیریت جهادى، رمز موفقیت انقلاب اسلامى، برخى از مهم‌ترین حقایق انقلاب اسلامى كه تاكنون آشكار شده‌اند.

وی تصریح کرد: نماز جمعه از عبادات سیاسى و اجتماعى اسلامى است كه احیاء و برگزارى صحیح آن از دستاوردهاى بزرگ انقلاب اسلامى است.

وی اظهار کرد:  تصویر نمازهاى جمعه رهبر معظم انقلاب از همان ابتدا تاكنون، تصویرى حاكى از خشوع و خضوع در پیشگاه خدا و بندگان خدا همراه با آگاهى بخشى و درایت، رفتار شجاعانه، هدایت مردم، افزایش بصیرت آن‌ها و مقابله با فتنه‌ها و صلابت برخورد با قانون شكنان و كلا رحماء بینهم با دوستان نظام و مردم و اشداء على الكفار با دشمنان انقلاب و نظام اسلامى بوده است.

خطیب نماز جمعه پلدشت با اشاره به ۲۱ و ۲۲دى ماه که یادآور شهداى مظلوم هسته اى، شهیدان على محمدى و احمدى روشن‌ است، افزود: دشمنان به‌ویژه رژیم صهیونیستى و آمریكا، در راستاى پیاده نمودن نقشه شوم خود، با شناسایى دانشمندان هسته اى كشور، اقدام به ترور آنان نمودند و ۴ نفر از این عزیزان یعنى مجید شهریارى (دكتراى تكنولوژى فناورى هسته‌اى)، مسعود علیمحمدى (دكتراى فیزیك)، شهید رضایى نژاد (دانشجوى دكتراى مهندسى برق) و مصطفى احمدى روشن (معاون بازرگانى مجتمع نطنز) را به شهادت رساندند.

به گفته وی ترور این اندیشمندان با نقشه از پیش ‌طراحى شده سازمان‌هاى جاسوسى و امنیتى كشورهاى غربى به‌ویژه سازمان موساد طراحى و اجرا شد، چرا كه ایران هسته‌ اى بزرگترین تهدید علمى و فناورى براى این كشورها به‌ویژه رژیم صهیونیستى محسوب مى‌شود.

طالبی با اشاره به پرتاب ماهواره توسط ایران، عصبانیت آمریكا و شركاى اروپایى آن‌ گفت: قرار است در ایام دهه فجر انقلاب اسلامى و جشن ۴۰ سالگى انقلاب، سه ماهواره جدید ایرانى به فضاپرتاب شوند، این رویداد، پیشاپیش موجب عصبانیت شدید آمریكایى‌ها را فراهم آورده و مدعى‌اند این اقدام، نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شوراى امنیت سازمان ملل است.

وی تصریح کرد: براى آمریكایى‌ها رسیدن ایران به این پیشرفت‌ها على‌رغم ۴ دهه تحریم و تهدید و فشار، سخت و سنگین است چراكه حاوى این پیام مهم و راهبردى است كه مى‌توان هم استقلال سیاسى داشت و به آمریكا وابسته نبود، از آن نترسید و هم پیشرفت كرد.

وی اظهار کرد: پرتاب موفقیت‌آمیز سه ماهواره جدید در آینده نزدیك و مقارن با ایام ۴۰ سالگى انقلاب اسلامى، پیامى روشن براى دوستان و دشمنان دارد،دوستان را نسبت به آینده روشن انقلاب اسلامى و جریان مقاومت امیدوار مى‌سازد و دشمنان را بیش از پیش عصبانى و سرخورده می کند.

امام جمعه پلدشت با اشاره به محورهاى اصلى راهبرد آمریكا علیه مردم ایران در ماه‌هاى آینده افزود: اعمال تحریم‌هاى سخت‌تر علیه ایران‌، سیاه‌نمایى از وضع موجود ونا امید كردن مردم نسبت به آینده‌، تحریك اعتراضات اجتماعى و تلاش براى دامن زدن به آن‌ها، تبدیل اعتراضات به آشوب با استفاده از ظرفیت شبكه‌هاى ماهواره‌اى و فضاى مجازى وعوامل نفوذى‌، سازماندهى اپوزیسیون وتلاش براى ایجاد مشروعیت براى آن‌ها در داخل و رهبرسازى براى این جریان‌، تشدید اقدامات ضد امنیتى وناامن‌سازى كشور با سازماندهى گروهك‌هاى ضد انقلاب‌ و ایجاد همگرایى وانسجام میان رژیم صهیونیستى واعراب باهدف تقابل با ایرانایجاد همگرایى وانسجام میان رژیم صهیونیستى واعراب باهدف تقابل با ایران‌ از محورهای آمریکا علیه مردم ایران است.

طالبی با اشاره به بودجه کشور گفت: بودجه یك مسأله مهم و براى كشور تعیین‌كننده است، هزینه و درآمد یك سال كشور در آن منعكس مى‌شود و اثرات مهمى بر بخش‌هاى مختلف اقتصادى و از همه مهم‌تر زندگى مردم دارد.

وی تصریح کرد: انتظار این است كه دولت و مجلس دغدغه اصلى خودشان را صیانت و حفاظت از حقوق عامه مردم بگذارند، این مهم نیز میسر نمى‌شود مگر این‌كه شفافیت و دقت كافى در زمان بررسى بودجه در مجلس شوراى اسلامى صورت پذیرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده