ساعت: ۱۴:۴۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۸/۴ شناسه خبر: 268806
امام جمعه پلدشت:
امام جمعه پلدشت

امام جمعه پلدشت گفت: حماسه اربعین و راهپیمایی عاشقان امام حسین(ع) یک حرکت فرهنگی بزرگ و رمز جاودانگی است.

به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام و المسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت با اشاره به اربعین حسینی گفت: خداوند پاداش فراوانی را برای زائران اباعبدالله الحسین(ع) در روز قیامت عطا می کند، امام صادق (ع) فرموده اند، در روز قیامت همه انسان ها آرزو می کنند که کاش زائر امام حسین(ع) بودند.

 

وی تصریح کرد: هر موقع به زیارت امام حسین(ع) رفتید سعی کنید ساکت بوده و جز سخن خیر چیزی نگویید، زیرا حضرت فاطمه الزهرا (س) به هر کسی که به زیارت امام حسین(ع) می رود عنایت خاصی عطا می کند.

 

امام جمعه پلدشت افزود: اربعین یکی از مهمترین امور، ویژگی امام حسین(ع) و پیام آور عاشورا است.

 

به گفته وی وظیفه زائران و مشتاقان اربعین حسینی انتقال پیام عاشورا و اربعین است.

 

طالبی گفت: امام حسین(ع) برای هدایت و انتقال انسان ها از جهالت و انحراف تمام دارای خود را داد، باید مواظب باشیم مبادا مسائل دنیا ما را از راه اصلی جدا کند.

 

وی اظهار کرد: حماسه اربعین و راهپیمایی عاشقان امام حسین(ع) یک حرکت فرهنگی بزرگ و رمز جاودانگی است.

 

خطیب نماز جمعه پلدشت با اشاره به تلاش دشمنان و استکبار افزود: دشمنان تمام تلاش خود را بکار گرفته اند تا این پیاده روی آرام و امن برگزار نشود.

 

طالبی گفت: رسانه های استکبار تمام تلاش خود را می کنند تا این حرکت عظیم و وحدت مسلمانان پوشش داده نشده و انتقال نیابد.

 

وی تصریح کرد: اربعین در واقع پیام خونین سید الشهداء (ع) و اسلام است که انسان ها را بیدار کرده و زمینه ظهور حضرت مهدی(عج) را فراهم می کند.

 

وی اظهار کرد: همه در پیاده روی اربعین در محور محبت سید الشهداء حضور داشته و بهترین درس وحدت است.

 

امام جمعه پلدشت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در درس فقه افزود: مسئولان جز در مسائل نظامی و امنیتی باید با مردم شفاف باشند و هیچ پنهان کاری نکنند.

 

طالبی گفت: افرادی که با رای مردم به جایگاه و مقامی رسیده اند باید با مردم صاف و ساده باشند.

 

وی تصریح کرد: برخی افراد کوته فکر هرچه کار صحیح و امور خیری انجام می شود به غرب نسبت می دهند، غافل از آنکه تمام آنها در اسلام آمده است.

 

وی اظهار کرد: مسئولان باید با مردم مهربان باشند زیرا مردم به آنها شان و مقام داده اند.

 

خطیب نماز جمعه پلدشت با اشاره به تایید حکم اعدام چند مفسد اقتصادی افزود: مردم ضمن قدردانی از دستگاه قضایی به خاطر سرعت عمل خواستار برخورد با عوامل برهم زننده بازار و قیمت ها هستند.

 

طالبی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم گفت: حماسه اربعین مدیون خون شهدای مدافع حرم است، اگر آنها جان خود را فدا نمی کردند امروز شاهد چنین حماسه ای نبودیم.

 

وی تصریح کرد: ابزار های نوین ما را از کتاب و کتابخوانی جدا کرده است و باید توجه ویژه ای به آن شود.

 

امام جمعه پلدشت با اشاره به روز نوجوان و بسیج دانش آموزی افزود: بسیج تفکری است که از دوران جنگ تحمیلی شکل گرفته و آینده کشور به دست نوجوانان و جوانان رقم می خورد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده