ساعت: ۱۱:۳۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۸/۱ شناسه خبر: 268793
از 25 مهرماه تاکنون انجام گرفت؛
اربعین حسینی

مدیر اجرایی موکب مردمی اربعین شهید باکری مرز بازرگان گفت: از ۲۵ مهرماه تا امروز بیش از یک هزار زائر ترکیه‌ای برای حضور در راهپیمایی اربعین از مرز بازرگان وارد کشور شده و مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

به گزارش آراز سسی، رضا موذن در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با اشاره به استقرار موکب شهید باکری از روز ۲۲ مهرماه در مرز بازرگان، اظهار داشت: ورود زائران ترکیه‌ای از ۲۵ مهرماه آغاز شده و تا ۴ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.

 

وی، افزود: در این مدت موکب استقبال از زائران و از ۹ تا ۱۶ آبان‌ماه نیز موکب بدرقه زائران ترکیه‌ای در مرز بازرگان فعال است و به خدمات دهی می‌پردازد.

 

مدیر اجرایی موکب مردمی اربعین شهید باکری مرز بازرگان، در خصوص اقدامات انجام گرفته برای استقبال از زائران ترکیه‌ای، عنوان کرد: در این موکب علاوه بر پذیرایی و تعبیه محل استراحت برای زائران، بسته‌های فرهنگی ، اکران فیلم به وقت شام، نقشه مواکب ایرانی در مسیر پیاده روی، دفترچه راهنمای ویژه پیاده روی اربعین نیز ارائه می‌شود که تمام این محصولات به زبان ترکی استانبولی ترجمه شده و در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

 

وی، از فعالیت ۱۷ خادم در موکب شهید باکری خبر داد و گفت: این افراد شامل فارغ التحصیلان مقطع دکترای رشته ترکی استانبولی، دانشجویان و متخصصین زبان ترکی و نیز تعدادی از عاشقان اهل بیت(ع) می‌شوند که برای خدمت به زائران امام حسین(ع) فعالیت دارند.

 

موذن، تهیه نرم افزار موبایلی ویژه اربعین حسینی و نیز ارائه خدمات پزشکی برای کاروان‌های ترکیه‌ای را از دیگر اقدمات صورت پذیرفته در موکب شهید باکری مرز بازرگان نام برد و اذعان داشت: پیش بینی می‌شود بیش از ۲ هزار زائر از ترکیه و از طریق مرز بازرگان وارد کشور شوند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده