ساعت: ۰۹:۱۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۵/۹ شناسه خبر: 267698
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو خبرداد:
ماکوگرام

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو گفت: جشنواره سفرنگاری ماکوگرام با حضور ۶۰ نفر از فعالان گردشگری، خبرنگاران گردشگری و میراث فرهنگی آغاز بکار کرد.

به گزارش آراز سسی،  مراسم افتتاحیه جشنواره سفرنگاری ماکوگرام با حضور ۶۰ نفر از فعالان گردشگری، خبرنگاران گردشگری و میراث فرهنگی برگزار شد.

 

غلامرضا سلیمانی در مراسم افتتاحیه با اشاره به ظرفیت های گردشگری منطقه آزاد ماکو که بین سه کشور ایران، ارمنستان و ترکیه واقع شده است گفت: شهرستان های ماکو، پلدشت و شوط که تحت عنوان منطقه آزاد ماکو شناخته شده اند همچنان بکر و ناشناخته مانده است.

 

وی تصریح کرد: منطقه ماکو ظرفیت های بالاتری در حوزه گردشگری و توریست از مناطق آزاد دیگر داشته که ناشناخته مانده و بسترهای لازم برای رشد و شکوفایی از لحاظ گردشگری فراهم است.

 

وی اظهار کرد: وی افزود: اقامت در فضاهای دلنشین و زیبای بوم گردی این منطقه بی نظیر بوده و بدون شک گردشگران نمونه آن را در جای دیگری تجربه نکرده اند.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو با اشاره به اجرای طرح های گردشگری در منطقه افزود: طبق مطالعات اندیشکده توسعه ای، فراهم سازی زمینه معرفی منطقه در عرصه های ملی و بین المللی، گسترش بوم گردی و ایجاد اقامتگاه های بومی، فراهم سازی امکانت رفاهی و گردشگری، ایجاد و توسعه برندینگ برای منطقه از جمله برنامه های سازمان منطقه آزاد ماکو است.

 

به گفته وی از بین ۲۵۸ نفر شرکت کننده در طرح ماکو گرام ،۶۰ نفر منتخب این طرح وظیفه روایت منطقه را برعهده دارند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده