ساعت: ۱۴:۲۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۲۴ شناسه خبر: 266386
امام جمعه پلدشت:
امام جمعه پلدشت

امام جمعه پلدشت گفت: سخنان ترامپ و استکبار در طی هفته گذشته نشان دهنده آن است که استکبار در نقشه های شوم خود شکست خورده است.

به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام و المسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت با اشاره به مبعث حضرت رسول اکرم(ص) گفت: مهمترین هدف بعثت تهذیب، تزکیه نفس و تعلیم کتاب و حکمت بود.

 

وی تصریح کرد: بعثت به معنای برنگیخته شدن و در اصلاح به معنای فرستاده شدن انسانی از سوی خدواند متعال برای هدایت جامعه است.

 

امام جمعه پلدشت با اشاره به نزول اولین وحی افزود: به عقیده اکثر علمای شیعه، بعثت پیامبر اکرم(ص) در ۲۷ رجب، ۵ سال پس از تجدید بنای کعبه اتفاق افتاد و در آن هنگام پیامبر اکرم (ص)  ۴۰سال داشتند.

 

به گفته وی در ۲۷ ماه رجب وقتی پیامبر اکرم (ص) برای عبادت به غار حرا رفته بود جبرئیل به سوی ایشان نزول کرده و آیه اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ ﴿۱﴾ خَلَقَ الْإِنْسَانَ مِنْ عَلَقٍ ﴿۲﴾ اقْرَأْ وَرَبُّكَ الْأَكْرَمُ ﴿۳﴾ الَّذِي عَلَّمَ بِالْقَلَمِ ﴿۴﴾ عَلَّمَ الْإِنْسَانَ مَا لَمْ يَعْلَمْ ﴿۵﴾ را قرائت کرد.

 

طالبی با اشاره به پاسخ رسمى رهبر معظم انقلاب به نامه هنیه گفت: سفرهاى گوناگون هيأت‌هاى حماس به تهران و ديدارهاى مختلف در سطوح گوناگون بخشى از مسير بهبود روابط در ماه‌هاى اخير بوده است.

 

خطیب نماز جمعه پلدشت با اشاره بر پیام رسان های داخلی و حمایت از آنها افزود: يكى از اسناد ملى كشور كه در سال ۱۳۹۶ در شوراى عالى فضاى مجازى به تصويب رسيد، سند ساماندهى پيام رسان‌هاى اجتماعى است و عصاره اين سند حمايت از پيام رسان‌هاى داخلى و ساماندهى پيام رسان‌هاى خارجى است.

 

وی تصریح کرد: بر مبناى اين سند بايد با پيام رسان‌هاى خارجى كه اقدام به نقض قوانين جمهورى اسلامى ايران كرده و مصالح و منافع ملى كشورمان را به چالش بكشند، برخورد مقتضى و قانونى صورت بگيرد.

 

وی اظهار کرد: يكى از دغدغه‌هاى مطرح شده براى كاربرانى كه قرار است به پيام رسان‌هاى داخلى كوچ نمايند، موضوع امنيت حريم خصوصى است.

 

امام جمعه پلدشت افزود: رهبر معظم انقلاب در ديدارى كه ظهر دوشنبه با جمعى از مسئولان و مديران نظام داشتند فرمودند، مسئولان بايد امنيت و حريم داخلى مردم و كشور را حفظ كنند. تعرض به امنيت و حريم داخلى مردم «حرام شرعى» است و نبايد انجام شود و متصديان كار در دستگاه‌هاى دولتى و قضايى مراقبت كنند تا حريم داخلى زندگى مردم و اسرار آن‌ها محفوظ بماند.

 

به گفته وی انتقال ده‌ها ميليونى كاربران، قطعاً با مشكلاتى همراه است اما تحمل و صبورى كاربران مى تواند در درازمدت منافع كلان و بى‌نظيرى را نصيب ملت ايران و جمهورى اسلامى ايران نمايد.

 

طالبی در خصوص لزوم حمايت از اقدامات دولت در تنظيم نرخ ارز گفت: در هفته‌هاى اخير شاهد التهابات و تلاطم‌هايى در بازار ارز و سكه بوديم به گونه‌اى كه قيمت دلار وارد كانال ۶ هزار تومان شد و شاهد ركوردشكنى قيمت ارز در بازار شدیم.

 

وی تصریح کرد: در شرايطى كه شاخص‌هاى اقتصادى خوب نيست و معضلاتى، چون ركود و تورم در اقتصاد كشور مشاهده مى‌شود، گروه‌ها و جريان‌هاى سياسى بايد به جاى طرح مباحث حاشیه ای و تقابل‌هاى سياسى در مسير هم‌افزايى با تصميمات اتخاذ شده در كنترل قيمت ارز و حفظ ارزش پول ملى گام بردارند و از تقابل‌هاى خسته‌كننده، بى‌نتيجه و تكرارى سياسى پرهیز کنند.

 

وی اظهار کرد: همه نيروهاى كشور اعم از قواى سه‌گانه،  نهادهاى گوناگون و  مردم براى برون‌رفت از وضعيت بد اقتصادى بايد آستين همت را بالا زده و براى ايجاد اقتصادی خوداتكا در تحقق شعار حمايت از كالاى ايرانى گام بردارند.

 

خطیب نماز جمعه پلدشت افزود: لطف خداوند و اقتدار کشورمان باعث شده است تا نقشه های شوم دشمنان طی سال های گذشته نقش بر آب شود.

 

به گفته وی تقديم ۱۶ هزار شهيد در مقابله با تروريسم كور وابسته به بيگانه و بيش از ۲۰۰ هزار شهيد در جنگ تحميلى، نشانگر اراده، عزم ملى و تثبیت اقتدار کشور است.

 

طالبی گفت: سخنان ترامپ و استکبار در طی هفته گذشته نشان دهنده آن است که استکبار در نقشه های شوم خود شکست خورده است.

 

وی تصریح کرد: علت تهاجم‌هاى بى‌سابقه كنونى بر ضد نظام اسلامى، قدرت روزافزون اين نظام است، زيرا دشمنان از اين‌قدرت فزاينده، به‌شدت احساس خطر می کنند.

 

امام جمعه پلدشت افزود: به‌رغم تمام توطئه‌ها و كورى چشم دشمنان، قدرت نظام اسلامى، روز به روز افزايش می یابد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده