ساعت: ۱۶:۳۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۲۱ شناسه خبر: 266379
ظهر امروز صورت گرفت؛

پروژه فنس کشی منطقه آزاد ماکو بعد از ظهر امروز با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو آغاز شد.

به گزارش آراز سسی، پروژه فنس کشی منطقه آزاد ماکو بعد ظهر امروز با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو و مسئولان  منطقه آغاز شد.

 

حسین فروزان در حاشیه مراسم کلنگ زنی منطقه آزاد ماکو در جمع خبرنگاران گفت: قانون مناطق آزاد اجبار کرده است که هر منطقه موظف به فنس کشی محدوده و اعلام حدود آن منطقه است.

 

وی فنس کشی و مشخص کردن محدوده منطقه‌ای آزاد ماکو را از اولویت دار ترین پروژه های منطقه آزاد ماکو عنوان و تصریح کرد: یکی از دلایل به طول انجامیدن اجرای عملیات فنس کشی در این منطقه بحث ادغام یا عدم ادغام شهرستان چالدران به محدوده منطقه آزاد تجاری_ صنعتی ماکو بود که با اجرایی شدن عملیات فنس کشی، دیگر الحاق سایر شهرها به محدوده منطقه آزاد ماکو امکان پذیر نیست.

 

وی در ادامه بر وسعت محدوده منطقه آزاد ماکو اشاره و اظهار کرد: ۵ هزار کیلومتر مربع وسعت این منطقه است که فاز اول فنس کشی در این منطقه ۵ کیلومتر است.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری_ صنعتی ماکو از آغاز عملیات اجرایی فاز بعدی این پروژه طی دو سال آینده خبر داد و افزود: فواید فنس کشی در محدوده منطقه آزاد ماکو در صنعت چشمگیر است و این تنها با حمایت مردم و مسئولین از سرمایه گذار در جهت حضور در این منطقه تحقق می یابد.

 

به گفته وی افرادی که می‌خواهند بدون ویزا وارد مناطق آزاد شوند فنس کشی در آن منطقه نقش اساسی را ایفا می کنند.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری_ صنعتی ماکو افزود: نگهداری این فنس و گیت ورودی هزینه‌هایی برای سازمان دارد که محل اعتبارات این هزینه ها از پروژه‌هایی که در راستای عمرانی و آبادانی منطقه خرج می شود کاسته و به این بحث اختصاص داده می شود.

 

انتهای پیام/طاها

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده