ساعت: ۱۳:۰۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۹ شناسه خبر: 266279
یادداشت؛
صله رحم

صله ارحام یکی از مهمترین مسائل است و ایام نوروز بهترین فرصت برای دید و بازدید و صله ارحام است.

به گزارش آراز سسی، قطره تا وقتی که تنهاست، نه به چشم می آید، نه ارزشی دارد، اما هنگامی که قطره‌ها در کنار هم گرد می آیند، دریا می‌شوند.

 

صله رحم یعنی انسان پیوند عاطفی خود را با خویشان خود استمرار بخشد و هیچ گاه ارتباط و علاقه خود را با آنها قطع نکند.

 

چه خوب است که همراه با بیداری طبیعت، دلهایمان نیز بیدار شود، کدورت‌ها دور انداخته و دشمنی‌ها به دوستی در راه خدا تبدیل شود.

 

دید و بازدیدهای عید نوروز کینه و کدورت را از دل ها پاک کرده و به فراموشی می سپارد و منجر می شود سال جدید را با دوستی و مهربانی آغاز کنیم.

 

ترک صله رحم آثار متفاوتی بر زندگی افراد دارد، یکی از آثار ترک صله رحم خسارت در ابعاد معنوی، مادی، کوتاه شدن عمر است.

 

سوره بقره آیه ۲۷ به این مسئله تأکید شده است: «الَّذِینَ ینْقُضُونَ عَهْدَ اللَّهِ مِنْ بَعْدِ مِیثَاقِهِ وَیقْطَعُونَ مَا أَمَرَ اللَّهُ بِهِ أَنْ یوصَلَ وَیفْسِدُونَ فِی الأرْضِ أُولَئِک هُمُ الْخَاسِرُونَ» یکی از آثار مهم قطع رحم، این است که انسان در روز قیامت به عذاب الهی گرفتار می شود.

 

امام علی (ع) فرموده اند: انَّ صلهَ الارحام لَمِن موجباتِ الاِسلام اِنَّ اللهَ سبحانَه أمَر بِإکرامِها. (( غررالحکم، ص ۴۰۶، ح ۹۲۹۰))

 

امام علی – علیه السلام – فرمودند: همانا صله رحم از واجبات دین اسلام است و خداوند سبحان نسبت به اکرام ارحام و خویشان امر فرموده است.

 

محبوبيت نزد خداوند، بهره‏مند شدن از پشتيبانى خداوند، افزايش روزى، طول عمر، ورود به بهشت، برطرف شدن فقر و بيچارگى، آباد شدن شهرها، آسان شدن حساب در قيامت و پاك شدن از گناه، نجات از مرگ هاى ناهنجار و محبوبيت در خانواده گوشه ای از آثار مثبت صله رحم است.

 

صله ارحام  یکی از مهمترین مسائل است و ایام نوروز بهترین فرصت برای دید و بازدید و صله ارحام است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده