ساعت: ۱۵:۳۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۳ شناسه خبر: 266206
امام جمعه پلدشت:

امام جمعه پلدشت گفت: نیروهای جوان و متخصص یکی از این فرصت های مهم است و مسئولین باید نهایت تلاش خود را بکار برده و زمینه را برای حضور جوانان فراهم کنند.

به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام و المسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت با اشاره به ایام عید و تحویل سال گفت: تحویل سال تنها به معنای لباس نو پوشیدن نیست بلکه باید در این ایام کم و کاستی های سال گذشته را بررسی و در جهت رفع آن اقدام کنیم.

 

وی تصریح کرد: عید مختص به تغییر سال نیست، هر روزی که در آن برنامه ها و امور خیر انجام دهیم عید است.

 

امام جمعه پلدشت با اشاره به آداب و رسوم در این ایام افزود: صله رحم یکی از مهمترین امور است و باید در این ایام به دیدار اقوام خصوصا بزرگتر ها برویم.

 

طالبی با اشاره به اینکه این ایام در واقع ترویج سبک زندگی اسلامی است، گفت: پرهیز از زیاده روی در خرید و مصرف به اندازه یکی از امور مهم است.

 

وی اظهار کرد: امام صادق(ع) فرموده اند، به همدیگر هدیه دهید هرچند که کوچک باشد، هدیه محبت را در دل ها افزایش داده و کدورت ها را از بین می برد.

 

وی با اشاره به ماه رجب تصریح کرد:  پیامبر اکرم(ص) فرموده اند، رجب ماه پرفضیلتی بوده و در این ایام باید کدورت ها و جنگ ها کنار گذاشته شود و این ماه، ماه استغفار است.

 

خطیب نماز جمعه پلدشت با اشاره به ایام اعتکاف و فضیلت های آن افزود: ۱۳ فروردین مصادف است با سومین روز از اعتکاف و روز وفات حضرت زینب (س) بوده و باید شان این روز ها نگه داشته شود.

 

طالبی با اشاره به شعار سال ۹۷ گفت: کشورمان دارای ظرفیت های فراوان است که نوید بخش آینده روشن آن است و نباید از آن غافل شویم.

 

وی تصریح کرد: نیروهای جوان و متخصص یکی از این فرصت ها است و مسئولین باید نهایت تلاش خود را بکار برده و زمینه را برای حضور جوانان فراهم کنند.

 

وی اظهار کرد: مسئولین باید از نعمت های خدادادی نهایت استفاده را کرده و زمینه حضور جوانان را مساعد کنند.

 

امام جمعه پلدشت با اشاره به تعدد اقوام در کشورمان افزود: ملت ایران در تمام زمان های حساس در صحنه بوده و مسئولین باید قدردان آنها باشند.

 

طالبی با تاکید بر شعار حمایت از کالای ایرانی گفت: وظایف اصلی مسئولان در سال جاری حمایت از تولید ملی، کالای ایرانی و ایجاد اشتغال است.

 

امام جمعه پلدشت افزود: باید فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه خود قرار دهیم، حمایت از کالای ایرانی بسیاری از مشکلات از قبیل بیکاری، تعطیلی کارخانجات، تولیدی ها و تورم را حل می کند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده