ساعت: ۱۴:۳۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۸ شناسه خبر: 265973
امام جمعه پلدشت:
امام جمعه پلدشت

امام جمعه پلدشت گفت: تقویت معنوی منازل یکی از مهمترین امورات بانوان بوده که موجب استحکام بنیان خانواده می شود.

به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام و المسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه ی زهرا(س) گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) سرلوحه زنان مسلمان است، حجاب، همسرداری، تربیت فرزند، ساده زیستی و ولایت مداری گوشه کوچکی از فضایل آن حضرت است.

 

وی تصریح کرد: تقویت معنوی منازل یکی از مهمترین امورات بانوان بوده که موجب استحکام بنیان خانواده می شود.

 

امام جمعه پلدشت افزود: حجاب فاطمی یکی از مهمترین امورات است و باید توجه ویژه ای به آن شود.

 

طالبی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مداحان گفت: زن اسلامی در اجتماع باید اثر گذار بوده و مایه آرامش خانواده شود.

 

وی تصریح کرد: زن در منطق اسلام، الگو است و زنان و مادرانی که در جامعه اسلامی زندگی می کنند دارای ایمان، عفت و حیا هستند.

 

خطیب نماز جمعه پلدشت با اشاره به جایگاه زن در جامعه غربی افزود: در جامعه غرب از زن به عنوان یک کالا استفاده می شود و این در واقع حقارت است.

 

طالبی گفت: هدف غرب سست کردن بنیان خانواده ها، از بین بردن آرامش جامعه و رسیدن به اهداف شوم خود است.

 

وی اظهار کرد: زن ها نقش بزرگی در جامعه داشته و دین اسلام جایگاه ویژه ای برای آنها قائل است.

 

امام جمعه پلدشت با اشاره به سفر نماینده فرانسه به کشورمان افزود: نماینده فرانسه با اهداف صحبت در مورد برنامه موشکی، برجام و نقش ایران در منطقه آمده بود که با پاسخ مناسب و قاطع مسئولان کشور روبرو شد.

 

طالبی با اشاره به ۲۰ اسفند افزود: ۲۰ اسفند به نام راهیان نور نامگذاری شده است و یکی از بهترین روش ها برای آشنایی نسل جوان با فرهنگ شهادت و ایثار است.

 

وی تصریح کرد: ۲۲ اسفند نیز به روز بزرگداشت شهید و سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نامگذاری شده است و بنیاد شهید و امور ایثارگران نقش بسیار مهمی در زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت دارد.

 

امام جمعه پلدشت ضمن تبریک جشن نیکوکاری و سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: شناسایی محرومین و ارائه خدمات مناسب به آنها کار بسیار مهمی است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده