ساعت: ۱۲:۳۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ شناسه خبر: 265702
رییس منابع طبیعی پلدشت خبر داد:
رییس منابع طبیعی پلدشت

رییس منابع طبیعی پلدشت گفت: اراضی ملی شهرستان ۱۲۰ هزار هکتار بوده که برای بیش از ۱۰۰ هزار هکتار سند مالکیت اخذ شده است و در سال آینده برای مابقی اراضی سند مالکیت اخذ می شود.

رضا مرادخانی در گفتگو با خبرنگار آراز سسی با اشاره به حفاظت و احیای منابع طبیعی گفت: امسال منابع طبیعی شهرستان با مشارکت بهره برداران منابع طبیعی برای حفاظت و احیای منابع طبیعی اقدام به انعقاد قرارداد حفاظت مشارکتی به میزان بیش از ۶۰۵ هزار هکتار نموده که از این لحاظ رتبه اول استان و رتبه برتر کشور را کسب کرده است.

 

وی در خصوص تفرجگاه منطقه تصریح کرد: در راستای ایجاد تفرجگاه برای شهرستان اقدام به مراقبت و آبیاری ۱۱۰هکتار از جنگلکاری های قیقاج شده است.

 

رییس منابع طبیعی پلدشت با تاکید بر خلع ید متصرفان اراضی ملی افزود: امسال بیش از ۷۰ هکتار از اراضی ملی از دست متصرفین اراضی ملی خلع ید شده است.

 

مرادخانی گفت: طی سالجاری برای ۸ هزار هکتار از اراضی ملی بنام دولت سند مالکیت اخذ یا اسناد دفترچه ای به تک برگی تبدیل شده است.

 

وی در خصوص ترویج فرهنگ منابع طبیعی و آموزش بهره برداران اظهار کرد: امسال برای ترویج فرهنگ منابع طبیعی و به منظور آموزش مجریان و بهره برداران منابع طبیعی بیش از ۱۲ دوره آموزشی ترویجی در سطح روستاهای شهرستان برگزار شده است.

 

رییس منابع طبیعی پلدشت افزود: این اداره در راستای بهبود و اصلاح مراتع اقدام به کود پاشی، بذرپاشی، احداث آبشخور در سطح مراتع نموده است.

 

به گفته وی برای اجرای قانون هوای پاک اقدام به احداث کمربند فضای سبز در اطراف پلدشت شده است و برای مابقی مراتع نیز با مجریان مراتع اقدام به انعقاد قرارداد حفاظت مشارکتی می شود.

 

رییس منابع طبیعی پلدشت افزود: اراضی ملی شهرستان ۱۲۰ هزار هکتار بوده که برای بیش از ۱۰۰ هزار هکتار سند مالکیت اخذ شده است و در سال آینده برای مابقی اراضی سند مالکیت اخذ می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده