ساعت: ۱۴:۰۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۱/۳ شناسه خبر: 265253
همسر مدافع حرم:
مدافعان حرم

همسر مدافع حرم گفت: تمام تلاش خود را بکار گرفته بودم تا در این قضیه زینب گونه رفتار کرده و از خود ضعف نشان ندهم.

به گزارش آراز سسی، همزمان با ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار به سراغ یکی از همسران مدافع حرم رفته ایم تا گفتگویی صمیمانه در مورد مدافعان حرم داشته باشیم.

 

آراز سسی: ویژگی های برجسته و مد نظر شما برای ازدواج چه بود؟

 

همسر مدافع حرم: برجسته ترین ویژگی ای که بنده را مجذوب کرد صداقت، ساده زیستی و عشق به ائمه اطهار (ع) و بخصوص امام زمان( عج) بود.

 

آراز سسی: شاخصه های مهم همسرتان برای تربیت فرزند چه بود؟

 

همسر مدافع حرم: کسب رزق، روزی حلال و داشتن محبت اهل بیت(ع) در دل بچه ها از مهمترین شاخص هایش بود و برای این شاخص ها برنامه هایی داشت.

 

وی تصریح کرد: برای انس گرفتن بچه ها با این شاخص ها آنها را به مراسمات مذهبی برده و با اینکه بچه ها خیلی بزرگ نبودن به زبان خودشان از داستان های ائمه اطهار (ع) تعریف می کرد و می گفت بچه ها باید اهل بیتی و هیئتی بار بیایند.

 

آراز سسی: ماجرای سوریه رفتن را چگونه با شما در میان گذاشتند؟

 

همسر مدافع حرم: خیلی با مقدمه چینی این قضیه رو مطرح کردند، ابتدا از رفتن دوستانش و اینکه داعشی ها دارند به ضریح حضرت زینب (س) نزدیک می شوند و دیگر تحمل ماندن در اینجا را ندارد تا حرام زاده ها بتوانند به راحتی به سمت حرم بیایند.

 

وی تصریح کرد:  بعد از مدتی فکر کردن نه تنها با رفتن همسرم موافقت کردم بلکه برای رسیدن به تصمیمش تشویقش کردم و همسرم می گفت من با خیال راحت به این سفر می روم و مطمئن هستم که توان تربیت فرزندانمان را به نحو احسنت داری.

 

آراز سسی: نخواستید مانع رفتن همسرتان شوید؟

 

همسر مدافع حرم: واقعیت این است که هر همسری از دوری و یا نبودن همسرش در کنار خودش احساس خوبی ندارد و بنده هم دلهره و نگرانی خاصی از رفتن ایشان داشته و حتی گاهی گلایه می کردم تا اینکه مستند شهید برونسی و نیرویش را که در شرف ازدواج بود را دیدم.

 

وی تصریح کرد: با این مستند تلنگرهایی به من خورد و از آن روز حس عجیبی داشته و تبدیل شده بودم به مشوق همسرم برای رفتن، چیزی که خودم هم باورم نمی کردم.

 

آراز سسی: درک بچه ها در مورد رفتن پدرشان، جنگ در سوریه و مدافعین حرم چطور بود؟

 

همسر مدافع حرم: ابتدا برای رعایت حال بچه ها نگفتیم که ماموریت پدر دفاع از حرم ائمه اطهار است ولی بچه ها رفته رفته از صحبت های اطرافیانمان متوجه موضوع شدند.

 

وی تصریح کرد: از وقتی متوجه شدند با دقت بیشتری حرف هایمان را در این موارد پیگیری کرده و هر موقع تلویزیون در مورد جنگ سوریه، شهداء حرم و مدافعین حرم برنامه داشت بادقت نگاه کرده و نگرانی و استرس شان را از سوال هایی که می پرسیدند درک می کردم.

 

آراز سسی: مسئولیت های همسر مدافع حرم چیست؟

 

همسر مدافع حرم: حس خاصی به آدم دست می دهد چرا که همسرم برای دفاع از حرم حضرت زینب(س)رفته و این برای اطرافیانم قابل احترام بود و عکس العمل های من می توانست ارزش جهاد همسرم را چندین برابر کرده و من هم در ثوابش شریک شوم.

 

وی تصریح کرد: تمام تلاش خود را بکار گرفته بودم تا در این قضیه زینب گونه رفتار کرده و از خود ضعف نشان ندهم.

 

آراز سسی: خداحافظی و آخرین وداعتان چگونه بود؟

 

همسر مدافع حرم: چون زمان رفتن دقیقا معلوم نبود تقریبا ۲ هفته کیف و کوله پشتی همسرم آماده بود تا اینکه دوستانشان برای اعزام آمدند.

 

وی تصریح کرد: در لحظات خداحافظی حسابی با بچه ها بازی کرده و چند عکس گرفتیم و برای اینکه ما را بیش از این در شرایط سخت نبینه سریع  سوار ماشین شده و دوستش حرکت کرد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده