ساعت: ۱۲:۴۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ شناسه خبر: 265132
رئیس فدراسیون جودو ایران خبرداد:
رئیس فدراسیون جودو ایران

رئیس فدراسیون جودو ایران گفت: ماکو دومین کلاس جودو را بعد از ارومیه تاسیس کرد و امروزه شاهد پیشرفت چشمگیر این رشته در این شهرستان هستیم.

به گزارش آراز سسی، محمد درخشان از برگزاری مسابقات قهرمانی جودو باشگاه‌های آسیا در ایران و تدارک برای اجرای آن به میزبانی شهرستان ماکو خبر داد و گفت: برنامه فدراسیون در این راستا است که اگر مسئولین منطقه، همکاری لازم را با فدراسیون داشته باشند این مسابقات در ماکو، برگزار شود.

 

وی در تشریح موقعیت استراتژیک جغرافیایی منطقه آزاد تجاری_صنعتی ماکو، آذربایجان غربی و همچنین وجود جودوکاران خبره در این استان گفت: از کشورهای حاضر در مسابقات قهرمانی در رشته جودو می‌توان به کشورهای همچون چین، مغولستان، کره و ازبکستان اشاره کرد.

 

وی با اشاره به تاریخ حضور رشته جودو در کشور اشاره و تصریح کرد: ماکو دومین کلاس جودو را بعد از ارومیه تاسیس کرد و امروزه شاهد پیشرفت چشمگیر این رشته در این شهرستان هستیم.

 

درخشان نیروی انسانی را یک مقوله مهم در بحث پرورش جودوکاران موفق عنوان کرده و گفت: نیروی انسانی باید در بحث های علم و دانش به روز بوده و مسلط به فنون و دانش جودو باشد، چرا که اگر این اصل تحقق یابد، جودو کارانی موفق و آگاه به فنون روز خواهیم داشت.

 

وی در ادامه اظهارکرد: در راستای تقویت داروان جودوکار، طی ماه های گذشته جلساتی توجیهی و آموزشی برای داوران ایرانی با حضور رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی جودو برگزار شد که حدود ۳۰۰ نفر در این دوره آموزش دیدند.

 

درخشان بر لزوم ترویج این رشته در منطقه آزاد ماکو اشاره کرد و گفت: ورزش جزء جدایی ناپذیر زندگی بشر است و ورزش جودو نیز در کنار پرورش انسان هایی با خلق و روحیه پهلوانی درصدد است انسان هایی موقف در جامعه پرورش دهد.

 

وی در ادامه بر اهداف ایجاد پایگاه های قهرمانی جودو در کشور اشاره و تصریح کرد: در شهرهای خراسان شمالی، خراسان رضوی، فارس، تهران و البرز این پایگاه ها تاسیس شده است که شهرستان ماکو نیز پتانسیل و ظرفیت تاسیس این پایگاه را دارا است.

 

رئیس فدراسیون جودو و جوجیتسو ایران در ادامه منطقه آزاد ماکو را در ورزش های همگانی نمونه و الگو دانست  و گفت: مشکلات جزئی در مورد سالن های ورزشی از جمله تامین لوازم ورزشی جودو، امکانات گرمایشی در بازدیدی که از ماکو داشتیم رویت کردیم و امید داریم هرچه زودتر این مشکلات حل شود.

 

در این جلسه فرماندار شهرستان ماکو نیز با تاکید بر اینکه ۱۸۰ نفر در ماکو و ۸۰ نفر در بازرگان در حال فعالیت در رشته جودو و جوجیتسو هستند تصریح کرد: رشته جودو در شهرستان ماکو امروزه یکی از پرطرفدارترین ورزش ها در بین جوانان و نوجوانان است.

 

شاهین علیزاده بر مقام های استانی و کشوری شهرستان ماکو در رشته ورزشی جودو اشاره کرد و گفت: امیدواریم با تاسیس پایگاه قهرمانی جودو در منطقه آزاد ماکو در راستای پیشبرد اهداف و ارتقای برنامه های این رشته گام های تاثیرگذاری برداریم.

 

وی در پایان با تاکید بر این‌که شهرستان ماکو از ظرفیت و پتانسیل ورزشی غنی برخوردار است، افزود: باید از ظرفیت های ورزش نهایت استفاده را کرد تا از معضلاتی از جمله مبتلا به مواد مخدر جلوگیری گردد.

 

انتهای پیام/ طاها

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده