ساعت: ۱۶:۱۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۶/۱۷ شناسه خبر: 263460
امام جمعه موقت ماکو:
میانمار

امام جمعه موقت ماکو گفت: رئیس جمهور میانمار یک فرد ننگ در جامعه سیاسی است بنابراین سازمان حقوق بشر باید در این وضعیت شکننده رسیدگی جدی کند.

به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام قاسم اسماعیل‌زاده ضمن تبریک عید غدیر، عید امامت اظهار کرد: بهترین توشه برای آخرت انسان و پیوستن به لقاء الله تقوا است.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه در فرهنگ اسلامی به چهار عید بیشتر از سایرین تاکید شده است تصریح کرد: عید قربان، عید غدیر، عید فطر و جمعه از آنها هستند.

 

امام جمعه موقت ماکو افزود: توحید بدون امامت پوچ و خالی بوده و امامت مکمل توحید است.

 

وی در تشریح واقعه غدیر گفت: در آن زمان افرادی بودند که این واقعیت را درک و نپذیرفته بودند و اینک در جهان امروزی همان افراد به وفور دیده می‌شوند.

 

اسماعیل‌زاده وجود، شخصیت، الگو بودن حضرت علی(ع) را سبب ساز رخداد واقعی غدیر برشمرد و عنوان کرد: حضرت علی (ع) در طول عمر ۲۵ ساله خود کارهای شایسته ای برای اسلام ناب محمدی انجام داده است.

 

وی عید غدیر را روز وحدت بین شیعه و سنی عنوان کرده و افزود: باید تمامی کشورهای جهان اعم از شیعه سنی و سایر مذاهب در این روز به شادی به پردازند و در برابر استکبار جهانی هم کاری و وحدت داشته باشند.

 

امام جمعه موقت ماکو با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب سعی دارند شخصیت‌های تاثیر‌گذار در امنیت را تخریب کنند و در این امر باید دشمنان بدانند که سپاه همیشه پشت این انقلاب است و از حق محرومین و زیان دیدگان نمی‌گذرد.

 

وی بر کشتار و نسل کشی مردم میانمار اشاره و تصریح کرد: رییس جمهور میانمار یک فرد ننگ در جامعه سیاسی بوده و سازمان حقوق بشر باید در این وضعیت شکننده رسیدگی جدی کند.

 

اسماعیل زاده خطاب به شهردار و شورا های جدید با اشاره به مشکلات شهر افزود: تعریض خیابان امام تبدیل به یک داستان تلخ شده است به گونه ای که این داستان پایانی ندارد.

 

وی با تاکید بر اینکه شفاف‌سازی در این بحث باید از سوی شهرداری صورت گیرد، گفت: تیریبون نماز جمعه می‌تواند مکانی بسیار شایسته برای شفاف‌سازی عملکرد شهرداری و عدم تعریض خیابان امام باشد.

 

انتهای پیام/طاها

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده