ساعت: ۱۴:۳۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ شناسه خبر: 262522
مسئول دفتر شورای نگهبان در پلدشت:
شورای نگهبان

مسئول دفتر شورای نگهبان در پلدشت گفت: شورای نگهبان بر اساس قانون موظف است از ورود ناخالصی ها به ارکان نظام جلوگیری کند.

منوچهر کریم زاده در گفتگو با خبرنگار آراز سسی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرموده اند، اصل ایجاد شورای نگهبان در قانون اساسی یک کار ضروری، لازم، کاملا متین و حکیمانه بود و امروز هم هرچه بیشتر پیش می رویم به اهمیت حضور شورای نگهبان بیشتر پی می بریم، گفت: غالب کشورها در خصوص مسئله تطبیق قانون عادی با قانون اساسی خود دچار مشکل بوده اند، لذا برای کنترل و انطباق قوانین عادی، مصوبات مجالس مقننه با اصول قانون اساسی و معیار های ارزشی حاکم بر جوامع خود، تعیین مرجع ذیصلاح خود را که دارای جایگاه ارزشی مهمتری باشد ضروری دانسته و اغلب چنین نهاد و مراجعی را در قانون اساسی خود تصوب کرده اند.

 

وی تصریح کرد: وظیفه اصلی شورای نگهبان پاسداری از احکام اسلام و قانون اساسی است که از طریق نظارت بر قوانین و مقرارت انجام می شود.

 

مسئول دفتر شورای نگهبان در پلدشت افزود: نظارت بر قوانین و مقررات، تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات و همه پرسی ها از وظایف مهم شورای نگهبان است.

 

به گفته وی شورای نگهبان بر اساس قانون موظف است از ورود ناخالصی ها به ارکان نظام جلوگیری کند.

 

کریم زاده اظهار کرد: باید مراقب نفوذ دشمن باشیم و بر آحاد جامعه فرض است که فریب دشمنان را نخورده و در مقابل هر آفند دشمن پدافند مناسبی را بکار ببریم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده