ساعت: ۱۲:۰۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۱۸ شناسه خبر: 262335
یادداشت؛
روز ادبیات کودکان و نوجوانان

ذهن کودکان همچون برگ سفیدی است که دیده ها و شنیده ها را در خود ثبت می کند و با توجه به اطلاعات موجود، از آن الگو سازی می کند.

به گزارش آراز سسی، کودکی یکی از دوران حساس از زندگانی هر فردی به حساب می آید و چون زیر بنای زندگی هر فردی است میبایست توجه جدی به آن شود.

 

ذهن کودکان همچون برگ سفیدی است که دیده ها و شنیده ها را در خود ثبت می کند و با توجه به اطلاعات موجود، از آن الگو سازی می کند.

 

ادبیات کودک و نوجوان تاثیرات غیر قابل انکاری در افراد و فرهنگ جامعه دارد که از آن می توان به شکل گیری شخصیت و چگونگی رفتار در محیط های اجتماعی, شکوفایی استعدادهای نهفته  کودکان و نوجوانان، تشویق و ترغیب برای شرکت در محافل اجتماعی جامعه، افزایش اعتماد بنفس اشاره کرد.

 

بی شک فرهنگ سازی امری بسیار زمان بر بوده و این امر در سنین کودکی بسیار راحت تر صورت می گیرد و از این رو باید نهاد ها و سازمان های مربوطه به صورت تخصصی و علمی برای آن برنامه ریزی کرده و عمل کنند.

 

در حدیثی از پيامبر اکرم صلى ‏الله ‏عليه ‏و ‏آله آمده است: مَن كانَ عِندَهُ صَبِىٌّ فَليَتَصابَ لَهُ ؛ هر كس با كودك سروكار دارد ، با او كودكانه رفتار كند.  (من لا يحضره الفقيه، ج ۳، ص ۴۸۳، ح ۴۷۰۷)

 

از این رو دشمن در تلاش است با تولید محتوا در فرهنگ غنی مردم تاثیر گذاشته و ارزش های ملت ها را بی ارزش جلوه دهد.

 

حال باید تلاش شود تا کودکان و نوجوانان را با فرهنگ غنی کشور و تربیت دینی بیشتر آشنا کنیم تا پیام مناسب را به کودکانمان انتقال دهیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده