ساعت: ۱۳:۲۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ شناسه خبر: 261941
از سوی نماینده ولی فقیه در استان:
زکات فطریه

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی میزان زکات فطریه در این استان را اعلام کرد.

به گزارش آراز سسی به نقل از اروم نیوز، حجت الاسلام و المسلمین در بیان میزان زکات فطریه مردم آذربایجان غربی اظهار داشت: زکات فطریه خانواده‌هایی که قوت غالب آنها نان گندم می‌باشد، با احتساب به کیلوگرم گندم به ازای هر نفر ۶۰ هزار ریال است.

وی افزود: با توجه به اینکه قوت غالب ایرانیان گندم است، لذا مؤمنان بایستی قیمت سه کیلوگرم گندم را طبق قیمت محل زندگی خود محاسبه کرده و به عنوان فطریه پرداخت کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، تصریح کرد: در این استان نیز با توجه به پرس و جوهایی که انجام شد، قیمت هر کیلوگرم گندم که بتوان با آن نان تهیه کرد، ۲۰ هزار ریال برآورد شد که با احتساب سه کیلوگرم گندم به ازای هر نفر، سهم فطریه هر فرد ۶۰ هزار ریال تعیین می‌شود.

وی اضافه کرد: البته خانواده‌هایی که استطاعت مالی بیشتری دارند، می‌توانند بیشتر از این میزان نیز فطریه پرداخت کنند.

حجت الاسلام قریشی، گفت: زکات فطریه از واجبات مهمی است که از زمان غروب آخرین روز ماه مبارک رمضان بر هر مسلمانی واجب می‌شود و سرپرست خانواده بایستی برای خود و همه کسانی که نان خور او هستند، زکات فطریه پرداخت کند.

وی خاطرنشان کرد: بهتر است زکات فطریه به همسایگان و خویشاوندان نیازمند پرداخت شود، اگر کسی هم نتوانست زکات فطریه را به دست نیازمندان واقعی برساند، ستاد زکات فطریه استان صندوق‌هایی را به منظور دریافت فطریه در پایگاه‌ها، مساجد، مصلاها و محل‌های برگزاری نماز عید فطر تدارک دیده‌ است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده