ساعت: ۱۱:۰۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۳/۱۴ شناسه خبر: 261602
امام جمعه ماکو:
امام جمعه ماکو

امام جمعه ماکو گفت: امروزه مهمترین وظیفه ما، انتقال سالم مکتب سیاسی امام خمینی(ره) به نسل های آینده است.

به گزارش آراز سسی، حجت الاسلام و المسلمین ایوب رنجبری در گفت و گو با خبرنگار آراز سسی، با اشاره به سالگرد رحلت ملکوتی امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ گفت: امام خمینی(ره) همواره رمز موفقیت جامعه اسلامی را در تکریم کردن مردم توسط مسئولین می دانست و مسئولان باید به این موضوع توجه بیشتری کنند.

 

وی در ادامه تصریح کرد: امروزه مهمترین وظیفه ما، انتقال سالم مکتب سیاسی امام خمینی(ره) به نسل های آینده است.

 

امام جمعه ماکو افزود: امام خمینی (ره) چهره بی نظیر عالم بعد از انبیا است چرا که ایشان همانند سایر انبیا در صدد بود مردم را به سوی اسلام ناب محمدی و جدایی از کافران زمانه سوق دهد.

 

وی با اشاره به شاخص های مکتب سیاسی امام خمینی (ره) تصریح کرد: امام خمینی(ره) فردی مردمی بود، وی تکیه به رای مردم، تامین اتحاد و یکپارچگی ملت، مردمی بودن و پرهیز از اشرافیگری، دلبسته بودن مسئولین به مصالح ملت، کار، تلاش و همکاری برای پیشرفت کشور را از مهمترین شاخص ها در این بحث میدانستند.

 

حجت الاسلام و المسلمین رنجبری گفت: امام خمینی(ره) برادری با ملت های مسلمان، کمک به مظلومان عالم و مردم فلسطین، مبارزه با استکبار جهانی و ایستادگی در مقابل سیاست های مداخله گر، را از موضوعات بسیار حساس در امورات سیاسی کشور بر می شمردند.

 

وی تصریح کرد: اندیشه های امام خمینی(ره) از جمله رمزهای پیروزی و موفقیت این انقلاب است، احیای تفکر و ایده های امام خمینی (ره) و تبیین این موارد مهم برای نسل های آینده ضروری است.

 

امام جمعه ماکو افزود: امام خمینی(ره) با دستان خالی و با پشتوانه و ایمان قوی توانست مسیر تاریخ ایران را با همکاری مردم انقلابی عوض کند.

 

به گفته وی سخنان تاریخی امام خمینی(ره) در روز ۱۵خرداد باید توسط رسانه ها به صورت مفصل برای جوانان تببین شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین ایوب رنجبری گفت: رژیم گذشته با اعلام حکومت نظامی و شهادت ۱۵ هزار تن اینگونه پنداشت که قیام ۱۵خرداد را برای همیشه سرکوب کرده اما غافل از اینکه این واقعه تاریخی جرقه وقوع انقلاب اسلامی بود.

 

انتهای پیام/طاها

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده