ساعت: ۱۲:۵۳ منتشر شده در مورخ: ۱۹ام اردیبهشت, ۱۳۹۶ شناسه خبر: 261064
رییس جمعیت هلال احمر شوط خبر داد:
رییس جمعیت هلال احمر شوط

رییس جمعیت هلال احمر شوط گفت: ۵۲۸ نفر با امکانات کامل آماده ارائه خدمات به صورت شبانه روز در این شهرستان هستند.

توحید اسماعیل زاده در گفتگو با خبرنگار آراز سسی ضمن اشاره به این که فعالیت مستقیم این سازمان در امر امداد و نجات است، گفت: طی سال گذشته ۲هزار و ۱۰۰ مورد ماموریت امداد و نجات توسط هلال احمر این شهرستان به صورت مستقیم صورت گرفته است.

 

وی در ادامه با اشاره به  نیروهای عملیاتی بکار گیری شده در جمعیت هلال احمر این سازمان گفت: ۵۲۸ نفر با امکانات کامل آماده ارائه خدمات به صورت شبانه روز هستند.

 

رییس جمعیت هلال احمر شوط  با تشریح عناوین فعالیت جمعیت هلال احمر این شهرستان در سال گذشته و سال جاری افزود: طرح همای رحمت، طرح ارمغان مهر، برنامه پنجره امید، طرح نیابت و سفره های مهربانی ویژه پیاده روی اربعین از جمله برنامه های اجرایی این جمعیت در سال ۹۵ و ۹۶ است.

 

اسماعیل زاده با اشاره به طرح اهداء خون گفت: اهدا خون به تعداد ۲ هزار و ۹۷۸ نفر در این سازمان که به این منظور مبلغ ۷۵۳ میلیون و ۳۳۹هزار ریال برای این کار خیر هزینه شده است.

 

این مسئول با اشاره به طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی امسال گفت: بیش از ۶۱ هزار نفر به پست جمعیت هلال احمر شوط مراجعه و خدمات راهنمایی و گردشگری دریافت کرده اند.

 

وی با اشاره به اسکان موقت و دایمی به تعداد ۱ هزار و ۶۳۸ نفر در طول طرح تصریح کرد: بیش از ۴۱ هزار و ۴۸۷ بسته فرهنگی درقالب های مختلف بین مسافرین طرح نوروزی توزیع شده است.

 

رییس جمعیت هلال احمر شوط با اشاره به تعداد اعضای بهره مند در طرح غنی سازی اوقات فراغت در نوروز ۹۶ گفت: شوق رویش در قالب ۱۳ برنامه و به تعداد ۲ هزار و ۵۲۸ نفر شرکت کننده برگزار شد.

 

وی در ادامه آموزش کمک های اولیه به آحاد مردم را از کارهای مهم این سازمان دانست و تصریح کرد: آموزش کمک های اولیه در مناطق محروم از برنامه هایی است که توسط کارشناسان و دبیران امدادگر به اعضاء جمعیت هلال احمر داده می شود.

 

رییس جمعیت هلال احمر شوط با تشریح برنامه های اجرایی هفته هلال احمر در شهرستان شوط افزود:  همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی، غبارروبی گلزار شهدا، کنترل تست فشار خون به تعداد ۱۵۸ نفر قبل از نماز، دیدار با امام جمعه و فرماندار شهرستان، اعزام کاروان نیکوکاری به روستاهای محروم، ویزیت رایگان و برگزاری مانور امدادی باحضور تیم های امدادی از برنامه های این ایام بود.

 

انتهای پیام/طاها

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده