ساعت: ۱۳:۳۷ منتشر شده در مورخ: ۳۰ام آبان, ۱۳۹۹ شناسه خبر: 276113
سرپرست اداره کل گمرک بازرگان خبر داد:
گمرک بازرگان

سرپرست اداره کل گمرک بازرگان گفت: میزان صادرات از مرز بازرگان از زمان بازگشایی مجدد تا ۲۴ آبان ماه امسال ۱۳۴ میلیون و ۶۷۸هزار دلار کالا است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۷ درصد کاهش دارد.

به گزارش آراز سسی، مجتبی بازگیر در گفتگو با خبرنگاران در خصوص میزان صادرات کالا از مرز بازرگان از زمان بازگشایی مجدد گفت: میزان صادرات از مرز بازرگان تا ۲۴ آبان ماه ۱۳۴ میلیون و ۶۷۸هزار دلار کالا است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۷ درصد کاهش دارد.

 

وی تصریح کرد: عمده محصولات صادراتی در زمینه پتروشیمی، نباتی، کشاورزی، سنگی، اشیاء سرامیکی، شیشه ای، قراضه و ضایعات از آهن و فولاد و محصولات نساجی بود.

 

وی ادامه داد: همچنین از ابتدای بازگشایی این مرز در خرداد ما امسال، صادارت سایر گمرکات از این مرز نیز یک میلیارد و ۹۳۸میلیون و ۵۰۲هزار دلار بوده که نسبت به مشابه سال قبل پنج درصد کاهش داشته است.

 

وی اظهار کرد: رتبه صادراتی این گمرک در سطح استان آذربایجان غربی سوم می‌باشد و در سطح کشور رتبه ۵۴ را دارا است.

 

سرپرست اداره کل گمرک بازرگان افزود: در این مدت ۱۵۱هزار و ۱۳۲ تن کالا به ارزش بیش از هشت میلیارد و ۵۳۲میلیون ریال  واردات کالا صورت گرفته است.

 

به گفته وی عمده کالاهای وارده وسایل مکانیکی اجراء و قطعات آنها، ماشین آلات و دستگاه های برقی، مصنوعات از چدن آهن با فولاد، مواد پلاستیکی، عصاره رنگ و مرکب، وسایل نقلیه زمینی، پارچه، مصنوعات گلدوزی و قلاب‌دوزی و موارد دیگر بوده است.

سرپرست اداره کل گمرک بازرگان افزود: همه ۱۳ رویه تجاری گمرک از امروز در خدمت تجار و بازرگانان است.

 

انتهای پیام/قاسمی

 

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد