ساعت: ۱۰:۴۶ منتشر شده در مورخ: ۲۰ام مرداد, ۱۳۹۹ شناسه خبر: 275251
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو:
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: هدف اول ما تکمیل پروژه های نیمه تمام است، تا اتمام پروژه های نیمه تمام نمی توانیم طرح های جدیدی راه اندازی کنیم مگر اینکه از اولویت ویژه برخوردار باشند.

به گزارش آراز سسی، محمدرضا عبدالرحیمی در نشست خبری با رسانه های منطقه آزاد ماکو ضمن اشاره به اهمیت نقش رسانه ها گفت: رسانه ها چشم بینا جامعه بوده و این وظیفه خطیر بر عهده خبرنگاران است که به دور از هرگونه گرایش و دسته بندی فعالیت می کنند.

 

وی تصریح کرد: رسانه ها از افراد فعال در ایام کرونایی بوده که پا به پای افراد دخیل در امر مبارزه با کرونا فعالیت می کنند تا آخرین اخبار را در اختیار مردم قرار دهند و به لطف این تلاش ها آمار کرونا در این منطقه کاهش یافته است.

 

وی با اشاره به وضعیت کلی منطقه آزاد ماکو اظهار کرد: چشم انداز ما تبدیل این منطقه به منطقه پیشرو در کشور است زیرا این منطقه پتانسیل های فراوانی دارد.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در خصوص بخش کشاورزی افزود: در منطقه آزاد ماکو ۱۰۰هزار هکتار به بخش کشاورزی تعلق دارد که از گذشته بصورت سنتی و با درآمد کم کشت می شوند و باید تمام تلاش خود را بکار گیریم تا این روش سنتی تبدیل به روش صنعتی، در سطحی گسترده و با تکنولوژی روز شود.

 

عبدالرحیمی گفت: محور دیگر کسب و کار در این منطقه شیلات و صنایع غذایی است که محدودیت های تحریمی آن کم بوده و می توان از شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی در این زمینه بهره گرفت.

 

وی با اشاره به بخش معادن تصریح کرد: منطقه آزاد ماکو به لحاظ موقعیت جغرافیایی دارای انواع معادن است و ایجاد مشاغل در زمینه فراوری مواد استخراجی از معادن می تواند نقش بسیار بالایی در توسعه منطقه ایفا کند.

وی در خصوص فعالیت صنایع و واحد های تولیدی اظهار کرد: ۱۱۰ واحد صنعتی و ۱۵ معدن به همراه واحد های تولیدی مواد غذایی و بهداشتی در این منطقه فعالیت می کنند که باید بصورت مدرن به فعالیت ادامه دهند.

 

به گفته وی در راستای تحقق شعار جهش تولید تمام تلاش ها صورت می گیرد تا واحد ها و صنایع تولیدی با حداکثر توان فعالیت کنند و در صورت نیاز نیز نسبت به توسعه واحد ها و صنایع اقدام شود.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو افزود: ۵۰ الی ۶۰ درصد منابع سازمان به رفع محرومیت و زیرساخت های منطقه هزینه می شود.

 

عبدالرحیمی با اشاره به بخش گردشگری گفت: بخش گردشگری، تفریحی و ورزشی از محورهای دیگر تاثیر گذار در منطقه است.

 

وی در خصوص ایجاد راه ریلی در منطقه تصریح کرد: سعی داریم حمل و نقل چند وجهی که شامل راه آهن، فرودگاه و راه زمینی است در این منطقه ایجاد شود که تاثیر بسزایی در رسیدن به اهداف دارد.

 

وی با تاکید بر اتمام پروزه ها اظهار کرد: هدف اول ما تکمیل و افتتاح پروژه های نیمه تمام است، تا اتمام پروژه های نیمه تمام هیچ طرح جدیدی راه اندازی نمی شود مگر اینکه از اولویت ویژه برخوردار باشند.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو افزود: دانایی، پاک دستی و تلاش های شبانه روزی با تدبیر از محورهای اصلی در این سازمان است و باید از این افراد در میزهای تصمیمی گیری استفاده کرد.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد