ساعت: ۰۰:۵۳ منتشر شده در مورخ: ۲۲ام خرداد, ۱۳۹۹ شناسه خبر: 274979
نماینده اداره حفاظت محیط زیست پلدشت خبر داد:
محیط زیست

نمایندگی اداره حفاظت محیط زیست پلدشت گفت: در راستای تحقق اهداف، نیازمند همکاری تمام ادارات و سمن ها مردمی هستیم و دست یاری به سوی آنها دراز می کنیم.

میثم رحمتی در گفتگو باخبرنگار آراز سسی با اشاره به اهمیت حفاظت محیط زیست و وظیفه ای که در نگهداری بر عهده همه مردم است، گفت: محیط زیست به همه محیط‌هایی که در آن‌ها زندگی جریان دارد، گفته می‌شود.

وی تصریح کرد: این نمایندگی به مدت ۴ ماه است که در شهرستان پلدشت راه اندازی شده است و تمام تلاش خود را جهت حل مشکلات بکار گرفته ایم.

وی در خصوص اهداف و برنامه های این اداره اظهار کرد: پلدشت به دلیل داشتن پتانسیل های فراوان امکان پیشرفت بیش از پیش در تمام زمینه ها را دارد و از نگاه اداره محیط زیست یک منبع غنی و دست نخورده از انواع گونه های جانوری و گیاهی و طبیعی است.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه های مهم این اداره تبدیل منطقه شیبلو و سد ارس به پارک دوستی بین ایران و کشور آذربایجان است.

نماینده محیط زیست در شهرستان پلدشت افزود: یکی از مزیت های این پارک وجود غاز پیشانی سفید کوچک است که بیش از ۲۰ کشور دنیا در حال حفاظت و مطالعه بر روی این گونه ارزشمند هستند که ایران نیز یکی از این کشور ها است.

وی اظهار کرد: جمعیت جهانی این پرنده در حال انقراض، تقریبا ۳۰هزار قطعه تخمین زده می شود که ۸ هزار قطعه آن در زیستگاه سدارس زیست می کنند.
به گفته وی غازهای پیشانی سفید کوچک پس از جوجه آوری در نیم کره شمالی زمین شروع به مهاجرت نموده که در مسیر مهاجرت تا زمان مساعد بودن شرایط شهرستان پلدشت میزبان این گونه ارزشمند است.

رحمتی گفت: هدف دوم ما ایجاد محلی برای تصفیه و مهار فاضلاب شهری است که در حال آلوده کردن محیط زیست شهرستان است و امکان انتقال انواع بیماری را برای همشهریان فراهم می کند.

نماینده اداره حفاظت محیط زیست در پلدشت افزود: هدف سوم ما ساماندهی پسماند شهری و روستایی است.

به گفته وی در تحقق این اهداف نیازمند همکاری تمام ادارات و سمن ها مردمی هستیم و دست یاری به سوی آنها دراز می کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد