ساعت: ۰۲:۱۳ منتشر شده در مورخ: ۳ام فروردین, ۱۳۹۹ شناسه خبر: 274136
رییس شبکه بهداشت و درمان پلدشت:

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدشت گفت: آمار مبتلایان به کرونا در پلدشت به ۲ نفر رسید.

آیدین رحیم زاده در گفتگو با خبرنگار آراز سسی در خصوص کرونا ویروس گفت: متاسفانه لحظاتی قبل آمار مبتلایان به کرونا در پلدشت به ۲ نفر رسید، علت ابتلای موارد مثبت پلدشت با احتمال بالا بخاطر مراجعه به بیمارستان های شهرستان های همجوار بوده است.

وی با اشاره به اینکه اولین فرد مبتلا به کرونا از اهالی یکی از روستاهای پلدشت بوده و چند روز پیش فوت کرد، تصریح کرد: دومین فرد مبتلا به کرونا از روستاهای اطراف شهرک ارس پلدشت است که جواب آزمایش کرونای نامبرده لحظاتی قبل مثبت اعلام شد و هم اکنون در ICU بیمارستان ماکو بستری است.

وی در خصوص افرادی که علایم مشکوک دارند، اظهار کرد: چندین نفر در سطح شهرستان وجود دارند که برخی علایم مشکوک به کرونا را داشته و در قرنطینه خانگی هستند، وضعیت این بیماران تحت نظر بوده و در صورت نیاز برابر دستورالعمل کشوری اقدامات تشخیصی و درمانی انجام خواهد شد و امیدواریم با استراحت مطلق در منزل حال عمومی آنها بهبود یابد.

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدشت افزود: از همشهریان عزیز خواهش می کنیم که جز در مواقع اضطرار از خانه ها خارج نشوند و این بیماری را جدی بگیرند.

به گفته وی امسال و در این شرایط بهترین هدیه و ارزش قائل شدن به دوستان و آشنایان ماندن در خانه و صله رحم به وسیله تلفن و شبکه های اجتماعی است.

دکتر رحیم زاده گفت: شستشوی مستمر دست‌ها با آب و صابون، خودداری از روبوسی و درآغوش گرفتن از مهمترین مواردی است که باید از آن پرهیز شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدشت افزود: سطوح میز کار، رایانه، تلفن همراه و محیطی که در آن هستیم باید مرتب ضدعفونی شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد