ساعت: 11:15 منتشر شده در مورخ: 2020/03/10 شناسه خبر: 274077
معاون عمرانی فرماندار پلدشت:

معاون عمرانی فرماندار پلدشت گفت: فعالان رسانه ای باید در راستای ایجاد آرامش در طیف های مختلف جامعه گام بردارند و در کنار آن حساسیت ماجرا را تشریح کنند.

به گزارش آراز سسی، یاسر محمد زاده در جلسه هماهنگی با فعالان رسانه ای شهرستان که در سالن جلسات فرمانداری پلدشت برگزار شد با اشاره به اهمیت نقش رسانه ها در کنترل افکار عمومی گفت: کرونا ویروس از اوایل اسفند ماه در کشور شروع شده و از سرعت انتشار بالایی برخوردار است.

 

وی تصریح کرد: فعالان رسانه ای باید در راستای ایجاد آرامش در طیف های مختلف جامعه گام بردارند و در کنار آن حساسیت ماجرا را تشریح کنند.

 

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در شهرستان اظهار کرد: همزمان با سراسر کشور ستاد مقابله با کرونا در پلدشت تشکیل و اقدامات و هماهنگی های لازمه صورت گرفته است.

 

معاون عمرانی فرماندار پلدشت افزود: با توجه به اینکه ۷۹ درصد جمعیت شهرستان در روستاها ساکن هستند، اقداماتی از سوی بخشداری، دهیاری، بسیج و بهداشت صورت گرفته است.

 

به گفته وی باید حساسیت های لازم برای پیشگیری و مقابله با ایجاد و از تجمع پرهیز شود.

 

محمد زاده گفت: راه اندازی ایستگاه پایش در ورودی های شهرستان به همت شبکه بهداشت و درمان، بسیج و شهرداری، ضدعفونی و گندزدایی در حد مقدور، مسدودسازی جاده مرزی پلدشت به جلفا، پلمپ قلیان سراها، تعطیل کردن سالن های ورزشی، تالار ها گوشه ای از اقدامات صورت گرفته است.

 

وی در خصوص شیوع ویروس کرونا در کشور تصریح کرد: تا این لحظه مورد مثبتی در منطقه وجود ندارد و تنها یک مورد عودت از کشور ترکیه بود که با آمبولانس از مرز بازرگان به شهرستان خود منتقل شد.

 

وی اظهار کرد: اخبار را باید از منابع اصلی و معتبر باید پیگیری و منتشر کرد و از تزریق استرس به جامعه به شدت پرهیز شود.

 

معاون عمرانی فرماندار پلدشت با تاکید بر اینکه اکنون زمان خرید، دید و بازدید نوروزی نیست، افزود: بهترین روش در منزل ماندن و رعایت بهداشت فردی است.

 

سامانه ۳۱۳۳ و ۱۹۰ آماده پاسخگو به عموم مردم در خصوص کرونا ویروس است

 

پیمان بروکی میلان گفت: سامانه های ۳۱۳۳  و ۱۹۰ پاسخگو برای کل استان در خصوص کرونا ویروس است.

 

وی تصریح کرد: مرکز شماره ۲ بهداشت واقع در جنب مخابرات آماده ارائه خدمات سرپایی برای همشهریان است.

 

کارشناس شبکه بهداشت و درمان پلدشت افزود: باید تمام تلاش خود را بکار گیریم تا اخبار موثق و تایید شده به اطلاع عموم مردم برسد زیرا انتشار اخبار کذب منجر به ایجاد استرس در مردم و افزایش بار کاری برای پرسنل می شود.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده