ساعت: 15:36 منتشر شده در مورخ: 2020/03/5 شناسه خبر: 274042
رییس شبکه بهداشت و درمان پلدشت خبر داد:

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدشت گفت: ورودی های شهرستان برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس کنترل می شود.

آیدین رحیم زاده در گفتگو با خبرنگار آراز سسی با اشاره به ویروس کرونا و بحث های مطرح در این خصوص گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته با ادارات درگیر در این قضیه از صبح امروز ورودی های پلدشت در راستای پیشگیری از ویروس کرونا کنترل می شود.

 

وی تصریح کرد: تیمی متشکل از نیروهای شبکه بهداشت و درمان پلدشت و ناحیه مقاومت بسیج سپاه پلدشت در ورودی های شهرستان مستقر شده و کار معاینه و مشاوره تمامی خودرو‌هایی که قصد ورود به شهرستان را دارند انجام می دهند.

 

وی اظهار کرد: در این فرایند تب مسافران نیز اندازه‌گیری می‌شود و کسانی که علایم مشکوک به ویروس کرونا را داشته باشند به پزشک متخصص عفونی در شهرستان معرفی می‌شوند تا معاینه تخصصی روی آن‌ها انجام شود؛ در صورتی که پزشک تشخیص دهد، این افراد به قرنطینه منتقل می‌شوند تا تست مربوط به کرونا روی آن‌ها انجام شود.

 

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدشت در خصوص راه های پیشگیری از این ویروس افزود: تا اطلاع ثانوی از دست دادن، روبوسی و بغل کردن باید پرهیز شود، از حضور در مراسم و جمع های غیر ضروری پرهیز کرده و اگر مجبور به حضور هستیم فاصله ۱ الی ۲ متری را با دیگران حفظ کنیم، روزانه چندین مرتبه با روش صحیح دستان خود را به مدت حداقل ۴۰ ثانیه با صابون بشوریم، از دست زدن به چشم، زبان و گوش در مواقعی که دستانمان را تمیز نشسته ایم پرهیز شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده